Budapest, 2009. november 23. – Új néven és új tulajdonostárssal működik tovább a 2008. végén indult egyik legnagyobb Falk Miksa utcai galéria. Az új névhez és felálláshoz – FERENCZI ÉS SZÉNÁSSY AUKCIÓSHÁZ – új arculat is tartozik, amihez a frissen társult, idáig a reklám világából, a Laboratory Group tulajdonostársaként ismert Szénássy Alex neve is garanciát jelent.
Az aukciósház vezetői fontos célul tűzték ki, hogy felrázzák az aukciós piacot és rámutassanak: a 20. századi bútorok vásárlása nem úri huncutság – elérhető áron lehet egyedi termékhez hozzájutni, és ezek a lakberendezési tárgyak még befektetésnek is kiválóak. Értékük évről évre nő, a hazai kikiáltási és leütési árak jóval alacsonyabbak, mint például a szomszédos Ausztriában, és a jövőben a nosztalgikus tárgyak minden bizonnyal egyre nagyobb szerepet kapnak a lakberendezésben, valamint a mindennapi környezetkultúrában is. A galéria tulajdonosai olyan márkát kívánnak létrehozni az aukciós bútorok piacán, melyet a kizárólag megbízható beszerzési forrásra és az ehhez kapcsolódó teljes szolgáltatási háttérre épülő, egyenletesen magas színvonal fémjelez, és amelyhez személyük a biztosíték. A bútorok mellett – a Körmendi Galéria szakközreműködésével – hangsúlyt helyeznek az 1945 utáni időszak klasszikus, modern és kortárs képzőművészeti alkotásaira, festményekre, grafikákra és szobrokra is.
A galéria 2009 novemberéig Ferenczi és Tsai Aukciósház és Galéria néven működött.
A cikk lejjebb folytatódik.