Artportal

Kieselbach Galéria és Aukciósház

Cím: 1055 Budapest Szent István krt. 5.
Telefon: 269–3148, 269–3149
Vezető: Kieselbach Tamás művészettörténész

A ~ 1994-ben nyílt a Falk Miksa utcában, tulajdonosa Kieselbach Tamás művészettörténész. 1996 decemberében költözött a Falk Miksa és a Szent István krt. sarkára, az egykori Luxor Kávéház helyére. A ~ leginkább klasszikus modern magyar festményekkel foglalkozik, de az állandóan változó kínálatban antik, XIX. századi és kortárs festmények is megtalálhatók. A ~ aukciós tevékenységet is folytat, az első árverés 1997. szeptemberben volt, azóta évente négy nagy festményárverést tart a Vígszínházban. A ~ időszaki kiállításokat is rendez: 1997-ben kortárs művészek (Nádler István, Bak Imre, Böröcz András, Fehér László, ef Zámbó István, Szotyori László, El Kazovszkij) alkotásait mutatta be. 1998-ban Román György festményein kívül egy magángyűjteményből adott válogatást. 1999-ben Farkas István és Nagy István festményeiből nyílt egy-egy tárlat, ill. a Nyolcak és az Aktivisták műveit láthatta a közönség. 2000-ben TTT (Tisztaság, Tömörség, Transzcendencia) címen egy különleges válogatást mutatott be a ~ többek között Bálint Endre, Korniss Dezső, Vajda Lajos, Vaszkó Erzsébet és Veszelszky Béla képeivel.

Nyitva tartás: 10–18