magazin / hírek / közügy / nemzetközi Folytatódik a lengyel múzeumok kormányzati leuralása: most Łódz van soron 2021. 12. 09. | Olvasási idő: < 1 perc A lengyel kulturális minisztérium bejelentette, a jelenlegi łódźi múzeumigazgató, Jaroslaw Suchan szerződését nem hosszabbítják meg – adja hírül a The Art Newspaper.
magazin / interjúk / kortárs „Elcsodálkoztam, amikor vita lett abból, hogy szabad-e ilyet csinálni” – Interjú Erhardt Miklóssal 2021. 11. 29. | Olvasási idő: 13 perc „Ikonoklazmus, képrombolás, a képi alkotással kapcsolatos etikai idegenkedés.” Erhardt Miklóssal a legutóbbi kiállításáról ültünk le beszélgetni, és nagyon máshol kötöttünk ki. Úgy, hogy közben mégis végig a kiállításról volt szó,…
magazin / hírek / műgyűjtés / nemzetközi Értékes Moholy-Nagy munka is van a 90 darabos kollekcióban, amit a frankfurti Städel Museum kapott 2021. 10. 23. | Olvasási idő: 3 perc Az 1930-ban született papíralapú munka egy több mint 90 tételes, főként rajzokat tartalmazó adomány részeként került a múzeumba.
magazin / hírek / műgyűjtés Kétszeri halasztás után csúcstárlatot hoz az ősz: az Abstraction-Création a MODEM-ben 2021. 09. 07. | Olvasási idő: 4 perc Gerhard Richter budapesti tárlata után októberben a debreceni MODEM rukkol elő komoly hazai és nemzetközi figyelmet érdemlő kiállítással.
magazin / klasszik / kortárs / magazin / nemzetközi A pozitív diszkrimináció jegyében? – Az absztrakció női művészeinek kiállítása a Pompidou-ban 2021. 06. 16. | Olvasási idő: 5 perc Pár napja már megemlítettük ezt a jelentős, magyar művészek munkáit is felvonultató párizsi kiállítást – most részletesebben is bemutatjuk.
magazin / hírek / klasszik / műgyűjtés / nemzetközi Talált tárgyak országa: a magyar kubizmus csúcsműveinek nyomában Franciaországban 2021. 06. 05. | Olvasási idő: 4 perc A párizsi Magyar Kulturális Intézet kiállítása bemutatja a műkincsvadászat eddigi eredményeit és „kiadja a körözést” a továbbra is lappangó művekre.
magazin / nemzetközi Az avantgárdtól a sematizmusig. A szovjet művészet fordulata Párizsban 2019. 06. 26. | Olvasási idő: 4 perc Már csak pár napig látható az az izgalmas tárlat, amely az orosz képzőművészet rövid ideig tartó szárnyalását majd hosszú hanyatlását mutatja be az októberi forradalom utáni évtizedekben.
magazin / interjúk „Pár év alatt lezavart kulturális elitcsere nem létezik” – Interjú Horányi Attilával II. 2018. 07. 28. | Olvasási idő: 7 perc A racionális érvelésen alapuló, művészettörténeti és társadalmi tudásra épülő műkritika pozícióit erősíteni kellene – javasolja Horányi Attila, művészettörténész, kritikus, akit a hazai művészeti kánon alakulásáról is kérdeztünk.
magazin / interjúk / közügy „Az avantgárd befogadhatatlan volt a kommunizmus számára” – Interjú Horányi Attilával I. 2018. 07. 27. | Olvasási idő: 6 perc Fogalmakat rosszul használni vagy rosszindulatúan használni nem ugyanaz – mondja a műkritikusok szervezete, az AICA magyarországi elnöke, akit egy cikksorozat nyomán kérdeztünk a kritika helyzetéről és a félremagyarázásokról.
magazin / műgyűjtés / nemzetközi Orosz avantgárd hamisítási botrány a németeknél: viharok az ítélet körül 2018. 04. 09. | Olvasási idő: 6 perc Nyolc év alatt legalább 400 hamis orosz avantgárd festményt dobott piacra a hamisító-hálózat. Szövevényes és lassú folyamat végén születtek meg az ítéletek, és kérdés, véget vetnek-e bárminek is.
magazin / hírek / klasszik / nemzetközi A magyar avantgárd fotó kevéssé ismert nagyjai Moszkvában 2017. 11. 06. | Olvasási idő: 4 perc A nemzetközileg ismert húzónevek nélkül is ütős magyar fotókiállítás vendégszerepel Moszkvában, amelyen a haladó, avantgárd fotó fontos alakjaitól láthatók munkák.
magazin / klasszik / kortárs / magazin / nemzetközi Halhatatlanságot mindenkinek! Orosz kozmizmus a HKW-ben 2017. 10. 20. | Olvasási idő: 4 perc A mostanság meghatározóvá vált specifikus, lokális, vagy éppen provinciális problémákat körüljáró művészeti programok után felüdítő egy olyan kiállítás, melynek fókuszában nem kisebb fogalmak állnak, mint emberiség, kozmosz, halhatatlanság.