magazin / kortárs / mozgókép A növények forradalma – a Buharov testvérek legutóbbi munkáiról 2023. 01. 14. | Olvasási idő: 5 perc A tavalyi évben számos hazai és nemzetközi díjjal jutalmazott Buharov testvérek legutóbbi alkotásait is a műfaji és mediális határok közötti átjárások jellemzik. A filmes és képzőművészeti gondolkodásmódok termékeny keresztezésével az…
magazin / kortárs / nemzetközi / teória A „Látványtörés” (Sichtbruch) harmóniája és könnyedsége – Ro.Ka.Wi. analóg 3D képeiről 2022. 11. 15. | Olvasási idő: 11 perc A kölni képzőművész Ro.Ka.Wi. nemrégiben kiadott katalógusában jelent meg angol és német nyelven Perneczky Géza művészettörténész, író, képzőművész esszéje, amely a szerző és a Verlag IL jóvoltából immáron magyar nyelven…
magazin / kortárs Látszat, ami nem az, aminek látszik – Barta Bence műveiről 2022. 03. 28. | Olvasási idő: 4 perc Szokás mondani, hogy alkalom szüli a kritikust, akár a tolvajt. Nem volt ez másképp Nemes Z. Márió költő, kritikus, esztétával sem, aki ezúttal Barta Bence képzőművészről írt esszét. Alábbi szövege…
magazin / kortárs / szobrászat Alakulás, kibomlás és elágazás – Melkovics Tamás munkáiról 2022. 03. 22. | Olvasási idő: 5 perc ‘Panta rhei’ címmel múlt hét csütörtökön nyílt Melkovics Tamás szobrászművész egyéni kiállítása a szentendrei Ferenczy Múzeumban. Ennek apropóján közöljük Tillmann József filozófus Melkovics művészetéről szóló esszéjét.
magazin / kortárs / magazin A jelen manifesztuma, avagy revelációk egy kor illúziójáról 2022. 02. 10. | Olvasási idő: 5 perc Jelen esszé Kelemen Patrik koncepcióján és koreográfiáján alapuló ‘Cryptic Bodies//Titkos testek’ című táncelőadás és performansz ihlette írás, amely a filozófiai meditáció és a személyes hangvételű esszé műfajait elegyíti. A szöveg…