magazin / kortárs / mozgókép Nem volt tér, amely ennyi fényt be tudott volna fogadni 2021. 11. 01. | Olvasási idő: 6 perc Egy új dokumentumfilm a Velvet Underground zenekar tevékenységének azt a rétegét tárja fel, amely a rock and roll felszíne alatt van. Amely a hatvanas évek New Yorkjában ténylegesen revelatív művészeti…
magazin / artguide Zománcfény és fényháló. Raktársztorik az acb Galériából. III. 2020. 05. 01. | Olvasási idő: 4 perc A raktárból most olyan művek kerülnek elő, amelyek a Pécsi Műhelyhez kötődnek. Más médium, más lépték, eltérő művészi célok és eszközök jellemzik őket. A felejtés motívuma azonban mindkét történetben megjelenik.
magazin / kortárs / nemzetközi Courage: a kelet-európai kurázsi története honlapon és könyvben 2018. 12. 15. | Olvasási idő: 3 perc A COURAGE nagy, nemzetközi kutatási projekt az 1989 előtti, kelet-európai kulturális ellenállás történetét és formáit vizsgálja. Egyebek mellett egy könyvet és weboldalt is készítettek, mindkettőt szemléztük.
magazin / east art mags We do not choose the time we live in – The year 1968 in fine arts in Czechoslovakia 2018. 08. 27. | Olvasási idő: 10 perc On the 50th anniversary of the invasion of Warsaw Pact troops into Czechoslovakia we recall the period of relative freedom of creation, which has led to many experimental and utopian…
magazin / interjúk / műgyűjtés „Úgy látszik, padlót kell fogni ahhoz, hogy valami új kezdődhessen” – Pados Gábor interjú II. 2018. 03. 08. | Olvasási idő: 9 perc Miért érdekli a neoavantgárd? Hogyan teremthető folytonosság a kortárs művészet és a korábbi generációk között? Miért támogatja a Liget projektet és az OFF-ot is? Mi a helyzet az Irokéz gyűjteménnyel?…
magazin / interjúk / műgyűjtés „Többen megérdemelnék, hogy bekerüljenek a magyar művészettörténetbe” – Pados Gábor interjú I. 2018. 03. 07. | Olvasási idő: 8 perc Az acb az egyik, ha nem a legsikeresebb hazai kortárs és modern kereskedelmi galéria. Nemzetközi hírén kívül most már kutatóműhelye is van. És számos híresztelés, vita, vélemény, amely a nevükkel…
magazin / interjúk „Ott voltam, amikor az első budapesti táncház gondolata megszületett” – Korniss Péter munkái és kapcsolódásai 2018. 01. 31. | Olvasási idő: 9 perc Egy kutatás Korniss Péter munkásságát, annak közegét és kapcsolódási pontjait közelítette meg a hálózatelméletek eszközeivel.
magazin / hírek / kortárs / nemzetközi Magyar művészet Los Angeles-ben, a „három T” jegyében 2018. 01. 28. | Olvasási idő: 5 perc A Los Angeles-i Getty Research Institute és a Culver City-ben működő The Wende Museum and Archive of the Cold War közös tárlata az Aczél György nevével fémjelzett szocialista kultúrpolitika lényegét…
Sznobriadó magazin / artguide / kortárs A jövő emlékei – Sznobriadó. Tájékoztatási fokozat 2017. 11. 16. | Olvasási idő: 2 perc Csütörtök van, megérkezett a Sznobriadó, engedd szabadjára a benned élő kultúrsznobot! Mutatjuk, mely programokra érdemes ellátogatni a hét második felében!
magazin / klasszik / műgyűjtés / nemzetközi New York meghódítása? A 60-as és 70-es évek magyar művészete az Elizabeth Dee Galleryben 2017. 04. 27. | Olvasási idő: 5 perc A Bookmarks-szal elindult sorozat megérkezett a tengeren túlra. Az Elizabeth Dee Gallery-t kérdeztük, miért vállalták be? „Magyar művészek külföldi kiállításokon”, különkiadás.
magazin / interjúk / klasszik / kortárs / műgyűjtés „Idővel a dokumentum is műtárggyá válhat” – Pécsi Műhely retrospektív Budapesten 2017. 04. 19. | Olvasási idő: 7 perc A Párhuzamos avantgárd című kiállítás a Pécsi Műhely tevékenységét mutatja be. Miért éppen most? A műhely történetéről, az egyéni életutakról, a kiállítás szempontjairól az egyik kurátort kérdeztük.
magazin / műgyűjtés / nemzetközi Nem titkos, eddig mégis kevesen láthatták. A Grüner Gyűjtemény 2017. 04. 10. | Olvasási idő: 5 perc Grüner György fizikus, a UCLA professzora és műgyűjtő. Még ha nem is szerepel a gyűjtők 2012-es hazai lexikonjában. Most egy szlovákiai magánmúzeum mutatja be kollekcióját.