magazin / interjúk / kortárs „Nem a gyorsan csonkig égő gyertyákhoz hasonlítok, hanem a nagyon sokáig pislákolókhoz” 2020. 11. 16. | Olvasási idő: 13 perc A Capa Központban tavaly rendezett kiállítás után most könyv formájában is hozzáférhetővé vált Perneczky Géza életművének legismertebb fejezete, az 1970-75 között készült konceptuális fotók. Ebből az alkalomból telefonon beszélgettünk a…
magazin / kortárs / közügy A titkos egyetem 2020. 09. 09. | Olvasási idő: 5 perc Elfoglalva tartják épületüket a Színház-és Filmművészeti Egyetem hallgatói. Szolidaritásról és változásról, egy hét után.
magazin / hírek Elhunyt Najmányi László 2020. 06. 28. | Olvasási idő: 2 perc Hetvennégy éves korában meghalt Najmányi László képzőművész, író, filmkészítő, a hetvenes évek hazai undergroundjának egyik fontos alakja.
magazin / artguide Zománcfény és fényháló. Raktársztorik az acb Galériából. III. 2020. 05. 01. | Olvasási idő: 4 perc A raktárból most olyan művek kerülnek elő, amelyek a Pécsi Műhelyhez kötődnek. Más médium, más lépték, eltérő művészi célok és eszközök jellemzik őket. A felejtés motívuma azonban mindkét történetben megjelenik.
magazin / artguide Budapest Underground. Raktársztorik az acb Galériából. II. 2020. 04. 14. | Olvasási idő: 6 perc Egy-egy markáns lenyomat a ’70-es évek végéről és a ’80-asok elejéről, a pesti underground és a nyugati new wave határvidékéről. Vető János portréi Udo Kier, nyugatnémet színészről, illetve Vető és…
magazin / artguide Michael Nyman találkozása Tót Endrével. Raktársztorik az acb Galériából. I. 2020. 04. 05. | Olvasási idő: 3 perc Igaz, hogy nincsenek kiállítások és tárlatvezetések, de virtuális sétákra mégiscsak van mód. Ritkán látható művek egy budapesti galéria raktárából és a hozzájuk tartozó történetek, gondolatok. Első rész.
Promó magazin / interjúk „A tárgyakon keresztül az egész történelmünk elmondható” 2019. 02. 26. | Olvasási idő: 10 perc „Az egész korszak egyik központi kérdése a hatalom és a művészet viszonya” – mondja az 1971. Párhuzamos különidők című kiállítás egyik kurátora. A kiállítás némi szünet után újra látogatható a…
magazin / kortárs / nemzetközi Courage: a kelet-európai kurázsi története honlapon és könyvben 2018. 12. 15. | Olvasási idő: 3 perc A COURAGE nagy, nemzetközi kutatási projekt az 1989 előtti, kelet-európai kulturális ellenállás történetét és formáit vizsgálja. Egyebek mellett egy könyvet és weboldalt is készítettek, mindkettőt szemléztük.
magazin / klasszik A déli parton a helyzet változatlan. Fenyvesi Tóth Árpád képregényeiről 2018. 11. 01. | Olvasási idő: 6 perc Kényszerű és egyben önkéntes kívülálló: egy neoavantgárd művész, aki Balatonfenyvesről kommunikált a világgal, szubjektív képregényeiben és szöveg alapú műveiben. Még egy bő hétig látható az acb-ben a Splendid Isolation.
magazin / hírek / nemzetközi Amszterdam, 1979: keleti neoavantgárd újratöltve 2018. 10. 29. | Olvasási idő: 4 perc Közel negyven éve, egy izgalmas eseménysorozaton mutatkozott be a kelet-európai neoavantgárd Amszterdamban. A De Appel ezt az időt elevenítette föl. De mit mond mindez a mának?
Promó magazin / nézőkép Splendid Isolation. Fenyvesi Tóth Árpád experimentális képregényei 2018. 09. 10. | Olvasási idő: 4 perc Képzőművész, költő és networker. Talán életművének újrafelfedezése indulhat el most. A hivatalos és az underground kultúra helyszíneitől is távol dolgozott, de sok mindennel szinkronban. Fenyvesi Tóth Árpád az acb-ben.
magazin / interjúk „Nem útlevél volt, hanem azonnali katonai behívó” – #nyolcvanasévek 2018. 08. 08. | Olvasási idő: 5 perc A fotográfus és zenész Zátonyi Tibor, belecsöppenve a hetvenes-nyolcvanas évek undergroundjába, akaratlanul is dokumentátorává vált ennek az elsüllyed korszaknak. Interjú, második rész.