Erdélyben nagyon kevés olyan képzőművészeti tábor van, amely olyan folytonosságot élt meg, mint a néhai Tóth Ferenc által útjára indított Incitato-művésztábor: a Bálványosfürdőn immár tizenkilencedik alkalommal gyűltek össze erdélyi és magyarországi képzőművészek, hogy a ló témakörben alkossanak.
Vasárnap délben teltház előtt nyitották meg az Incitatotábort záró kiállítást.
A jelenlevőket Rácz Károly polgármester és Dimény Erika begin_of_the_skype_highlighting end_of_the_skype_highlighting, a Céhtörténeti Múzeum munkatársa üdvözölte, majd egy rövid zenés előadást követően Vincze László, a tábor művészeti vezetője szólt a jelenlevőkhöz, ismertetve az alkotókat, illetve felsorolta a támogatókat, megköszönve segítségüket.
A kiállítás anyagának méltatására Sylvester Lajos közírót kérték fel, aki megtiszteltetésnek nevezte, hogy a művészek előtt beszélhet, és megilletődésének adott hangot, hogy ilyen népes közönség előtt ismertetheti a világ egyetlen olyan táborát, ami 19. alkalommal is a lóhoz kötődik. „Nem véletlenül tartanak minket lovas nemzetnek, hiszen a ló végigkísérte a magyar történelmet, közel állt a magyar, a székelyföldi emberhez, a nemesség, a nemesi érzés szimbóluma” – magyarázta a téma kapcsán Sylvester, hozzátéve, hogy az idei tábor tematikáját különösen szerencsésnek találja, hiszen a tábor legendákkal, a mitológiával övezett Bálványoson zajlott, amelynek környékéhez számos olyan történet kapcsolódik, aminek főszereplője a ló. „Ha szétnézünk ezen a kiállításon, akkor a pegazus jelenségtől, a szárnyaló lovakig, a szarvasig mindent megtalálunk, idén is valósággal szárnyalt a képzőművészek fantáziája” – mondotta az újságíró, aki úgy értékelte, hogy a tábor társadalmi mozgalommá vált, hiszen annyian támogatják, állnak mögötte, hogy az már maga csoda. A tizenkilenc alkalom során született munkák hozzájárultak a környék szellemi gazdagításához, s nekik, valamint a kézdivásárhelyi színvonalas művészeti oktatásnak köszönhető, hogy a céhes város a Kárpát-medence magyar vonatkozású területein az első helyeken szerepel ilyen vonatkozásban.
A hazai és külföldről érkező művészeknek Daragus Attila magánvállalkozó, Torja polgármestere biztosított szállást, étkezést és alkotói műhelyt.
A 2011-es tábor meghívottjai: Deák M. Ria, Deák Barna, Köllő Margit és Simó Enikő Sepsiszentgyörgyről, Sárosi Csaba, Vetró Bodoni Zsuzsa, Vetró András, Vetró Bodoni Sebestyén András, Erőss Sándor és Nagy Lajos Kézdivásárhelyről, Csutak Levente, Ábrahám Jakab, Ábrahám Imola, Ferencz Ágnes és Dimény András Brassóból, Orbán Endre és Xántus Géza Csíkszeredából, Miholcsa József Marossárpatakról, Tomos Tünde Szecselevárosból, Magyarországról hatan érkeztek: Vincze László Sárándról, Börcsök Attila, Tóth Zsuzsa és Horváth István Debrecenből, Ürmös Péter és Palásti Erzsébet Budapestről.