Hagyományteremtő szándékkal Acélszobrászati Szimpózium kezdődött Kecskeméten 2004. augusztus 10-én. Majoros Gyula szobrász kezdeményezését egy helybéli gazdasági társaság karolta fel, jóminőségű alapanyagot és helyet biztosítva a Bács–Kiskun megyeszékhelyre érkezett vendégművészeknek. Hatan, köztük Munkácsy-díjas művészek kezdték meg a munkát a legmodernebb technikával felszerelt fémmegmunkáló üzemben, az első héten csupán ismerkedési céllal.
Egy közös elhatározás alapján mottót találtak a leendő acélszobrok témájául, melyeket a kecskeméti KÉSZ Kft. telephelyén állítottak ki a szimpózium végén, a tábor zárásaként, augusztus 25-én pedig ünnepélyes megnyitóra várták a település gazdasági, politikai és kulturális életének meghatározó szereplőit, azzal a nem titkolt szándékkal, hogy a jövőben köztéren is megjelenhessenek az alkotások.
A modern plazma- és lézervágó berendezések, a jóminőségű acél alapanyag biztosítása mellett, a mecénás cég segítségével ösztöndíjat alapítanak: a magyarországi, bár külföldön sokkal ismertebb művészek kibontakozásának elősegítésére.
2004 • 1. Szimpozion, résztvevők: Drabik István, Gaál Tamás, Kopasz Tamás, Majoros Gyula, Tóth József, Zielinski Tibor
2005 • Résztvevők: Drabik István, Kopasz Tamás, Lakatos Pál, Majoros Gyula, Nedim Hadziahmetovic, Zsemlye Ildikó – Záróünnepség: 2005. július 1.