Alapítók: Dornbach Alajos, Gáyor Tibor, Haraszty István, Hetey Katalin, Konok Tamás, Maurer Dóra, Molnár Vera, N. Mészáros Júlia, Nádler István, Prosek Zoltán, Szöllősi-Nagy András, Nemes Judit
Elnök: Maurer Dóra, Alelnökök: Konok Tamás, Prosek Zoltán
Az egyesület célja független, tematikus, közgyűjteményekkel együttműködő kortárs művészeti központ és képzőművészeti gyűjtemény létrehozása és működtetése.
Az egyesület feladata a tag alkotóművészek gyűjteményeibe, illetve az egyesület gyűjteményébe tartozó műtárgyak, a deponált gyűjtemények kezelése, tárgyi emlékek és dokumentumok, források, őrzése, szakszerű nyilvántartása, kezelése, állaguk megóvása és védelme, továbbá e tárgyak tudományos feldolgozása és rendszerezése, a tudományos eredmények közzététele; mindezek kiállításokon és más formákban történő bemutatása, a közművelődését segítő hasznosítása.
Az egyesület gyűjtőköre kiterjed a nemzetközi és kétoldalú egyezmények, jogszabályok figyelembevételével a magyarországi és európai képzőművészeti – festészeti, szobrászati, grafikai, installáció, fotó, videó, újmédia – alkotásaira, továbbá a saját előállítású muzeális anyagra.
A 2006 februárjában Budapesten megalakult Nyílt Struktúrák Művészeti Egyesület nagyon sokban hasonló a már klasszikus Société Anonyme -hez. Művészek hozták létre magánemberként, független kezdeményezésként, nemcsak azzal a céllal, hogy saját maguknak és a műveiknek fórumot teremtsenek, hanem azzal a szándékkal is, hogy bel- és külföldi, fiatalabb és idősebb kollégáikat bevonják abba a párbeszédbe, amit most megkezdenek.
A Nyílt Struktúrák Művészeti Egyesület magja ugyancsak baráti társaság, amely felelősnek érzi magát a művészeti kultúra értelmezhetőségéért, értő közönség felneveléséért, és a kortárs képzőművészet beillesztéséért a kultúra egészébe. Az egyesület Nyílt, akár Duchamp, Dreier, és Man Ray szemlélete volt: nem zárul be egyetlen ország, egyetlen kultúra előtt sem.
Mindezeket a törekvéseket mint szellemi örökségüket és mint példát kívánják, műveik és archívumaik mellett, a társadalomra hagyományozni.