Cakó Ferenc, Orosz István, Hegedüs 2 László, Filó Vera, Weisz Béla és még egy tucat animációsfilm-rendező munkája is megtekinthető lesz a jövő héten megrendezésre kerülő 43. Magyar Filmszemlén.
Ugyan sokáig váratott magára a végleges lista, de tegnap végre nyilvánosságra hozták a február 2-től 5-ig tartó 43. Magyar Filmszemle repertoárját. Külön blokkban mutatkoznak be a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem diákjai, az animációs szektort pedig tizenhét alkotás képviseli. A nagyjátékfilmek között két kísérleti jellegű produkció is helyet kapott: Francsikai Péter kamaradrámája átmenetet képez a képzőművészeti alkotás és a tradicionális játékfilm, valamint a dokumentumfilm és a fikció között; míg Pálfi György egy rendhagyó szkeccsfilmmel sorol be a szekcióba.
A fesztivált két kísérőprogram is színesíti: február 4-én délelőtt 10 órakor a Hotel Astoria az otthont A magyar film helyzete az európai filmkultúrában című nemzetközi, meghívásos konferenciának, melyet Ulrich Gregor és Báron György moderál. Február 5-én 10. 00 és 18.00 között pedig az OSA Archívum Szünet nélkül! – Összművészeti konferencia a kultúra érdekében című beszélgetésén vehetnek részt az érdeklődők. Moderátor: Schillig Árpád.
Fancsikai Péter: jp.co.de A 43. Magyar Filmszemle vetítési listája:
A nagyjátékfilmek listája
Deák Krisztina: Aglaja
Fancsikai Péter: jp.co.de
Jeles András, Kocsis Ágnes, Török Ferenc, Szabó Simon, Mészáros Márta, Forgács Péter, Siroki László, Pálfi György, Fliegauf Benedek, Salamon András, Jancsó Miklós: Magyarország 2011
Pálfi György: Final cut – Hölgyeim és uraim
Szabó István: Az ajtó
Török Ferenc: Isztambul
Cserhalmi Sára: Drága besúgott barátom
Vidnyánszky Attila: A szarvassá vált fiú (függőben)
A dokumentumfilmek listája
Balog Gábor-Hajdu Farkas Zoltán: Vallásosfilm
Berta Enikő – Buda János: Részletek Richter Gedeon képzelt naplójából
Bódis Kriszta – Hétes telepi Médiacsoport: Közös film – Bódis Kriszta alkotásközpontú módszere
Böjte József: A freskófalu legendája (Bódvalenke 2009-2011)
Buglya Sándor: Népművelő a felvevőgéppel
Csillag Ádám: Magyar zuhanás 2011
Csonka Erzsébet – Kovács Béla: Mozgó Világ
Csubrilo Zoltán – Babiczky László: Minden tűz először kis tűz
Dénes Gábor: Töredékek a magyar zsidóság történetéből 1, 4. – Pannóniától a XX. századig
Dér Asia, Gerőcs Péter: privát mészöly
Erdélyi János: Fényedből fénysugár
Forgács Iván: Szovjet-magyar koprodukció
Forgács Péter: Német egység a Balatonnál
Galán Angéla: Szlovákmagyarok
Gerő Péter: Reality részletek – Kliensek kliensei
Groó Diana: Vizibicikli
Gulyás János: 4 nap emlékezés
Katona Zsuzsa: A zene ereje – dokumentumfilm a Parafónia zenekarról
Kékesi Attila: A börtön ablakában
Kis Anna: Allah minden napján szaladnak a lovak
Kisfaludy András: A jövő holnapra halasztva – Túl hosszú ez a rendszerváltás
Kormos Ildikó: Andrássy út, világszám
Kőszegi Edit: Mentőcsónak
MADE /Dékány István, Dénes Gábor, Gulyás János, Kisfaludy András, Mohi Sándor, Péterffy András, B. Révész László, Sólyom András, Tari János, Vörös T. Balázs: Töredékek 2010-11
Mata János: Requiem a Római partért
Muhi Klára: Nem az én erőm
Nagy Dénes: Saját idő
Nagy Ernő: Belülről izzó tűz
Nemes István: Maradandó sérülések
Nordin Eszter: Kulissza titkok (Kizökkent az idő…)
Papp Gábor Zsigmond: A szovjet levelezőpajtás
Pigniczky Réka: Hudec László élete: saját szavaival
Pucher Bálint: holvagyunk
Schilling Árpád: Krumpliangyal
Siklósi Szilveszter: Egy bátor svájci
Szalkai Zoltán: Sátorlakók
Szász János: Last Call – Dresden Dolls
Szirti László: Gyergyóalfalu freskói
Tóth Péter Pál: Türe, egy magyar falu
A tudományos-ismeretterjesztő filmek listája
Cséke Zsolt: Éden a Csúnyaföldön
Dénes Gábor: Tudja-e Ön, hogy ki volt…5-11. rész – Magyarok, akik megváltoztatták a világot
Dénes Zoltán: Műhelytitkok
Karácsony Sándor – Ványi Róbert: Biharország, madárvonulás
Kardos Sándor: Örök mérték
Kormos Ildikó: A holdviola és az alkimisták
Sáfrány József: Ősz, kikerics, Görgény
Szirti László: Sövér Elek emlékképek
Tóth-Szöllős András: Digitális Mikroszkópia – a kiterjesztett látás
A kisjátékfilmek listája
Baranyi Gábor Benő: Csomagtartó
Baska Barbara: Kelen
Fabricius Gábor: Bianka
Fogarasi Gergely, Besnyő Dániel, Kalmár Bence, Kálmán Mátyás: Plusz Harminchat
Harmi Gábor: A szem története
Hartung Attila: Álmodó
Ipacs Gergely: Ádám pincéje
Lakos Nóra: Edina
Lőrincz Nándor, Nagy Bálint: 180/100
Réti Iringó: Milza
Szomjas György: Hungaricum Berlin
Váncsa Gábor, Orbán Zalán, Orbán Koppány: Invalidus
SZFE 6×6 osztály vizsgafilmjei
Weisz Béla: Falak
Az animációs filmek listája
B. Nagy Ervin, Kovács Márton, Nagy Márton: Patrick és Theo: Az ember, aki szerette a palacsintát
Cakó Ferenc: Sirató
Egely Kati: Pygmalion
Filó Vera: A sírós család
Gémes József: A walesi bárdok
Hegedüs 2 László: 506-933Álom
Hermán Árpád: Sajnálom
Mechler Mónika: Budapesti mese
Neuberger Gizella: Zöldségleves
Orosz István: Sakk
Simon Balázs: Kötelék/Linkage
Szabó András: Henry Waltz
Tóth-Pócs Judit, Tóth-Pócs Roland: Bíborcsiga
Tóth-Pócs Roland: Még mire jó a hullámcsat?
Ulrich Gábor: A hentes zsebrádiója
Ulrich Gábor: Memoir
Weisz Béla: Falak
A gyerekfilmek listája
Bárány Dániel, Felvidéki Miklós, Juhász Márk: Csellengők
Felvidéki Miklós, Tompa Borbála: Pista bá”
Gál Angie, Töttös Viki: Csizmaszár és Kacsacsőr: Platy Kockavárosban
Horváth Mária: Magyar népmesék /A rest legényről
Horváth Mária: A Négyszögletű Kerek Erdő / Vacskamati virágai
Jurik Kristóf, Kungl Mátyás: Békatangó
Nagy Lajos: Magyar népmesék / Az elégedetlen fazék
Nagy Lajos, Szilágyi Varga Zoltán: A világlátott egérke / Menekülés a jólétből
Nagy Lajos, Szilágyi Varga Zoltán: A világlátott egérke / Az egérszerető macskánál
Richly Zsolt: A fecske meg a szalmaszál
Szoboszlay Eszter: Fejlakók 4/ Fejberendező
Szoboszlay Eszter: Boltosmesék
Tóth Luca: Libegő
Információs vetítések február másodikán
Bergendy Péter: A vizsga
Sas Tamás: S.O.S. Love
Jankovics Marcell: Az Ember Tragédiája
Bernáth Zsolt: Sherlock Holmes nevében
Znamenák István: A legkisebb boszorkány
Znamenák István: Világjobbítók
Dárday István – Szalay Györgyi: Himnusz
Dömötör Péter: Ördöglakat
Czabán György: Kelet-európai zombi
Gilberto Martinelli: A szabadság keserű íze – Márai Sándor és Nápoly
Kollmann András: A Hópárduc talpra áll
Mohi Sándor – Balog Gábor: Világló éjszaka
Ruszkai Nóra: Négy lábbal a földön
Surányi Z. András – Sivó Júlia: A folyó másik partja
Szalay Péter: A Nyolcak nyomában
Szomjas György: Kopaszkutya 2
Zsigmond Dezső: Bárányfelhők
Bendarzsevszkij Anton (szerk-riporter) – Maczelka Márk (op.): Csernobil Öröksége: a Zóna
A filmiskolák filmjei
SZFE
6×6 osztály vizsgafilmjei
MOME
Felvidéki Miklós, Tompa Borbála: Pista bá”
Jurik Kristóf, Kungl Mátyás: Békatangó
Tóth Luca: Libegő
Bárány Dániel, Felvidéki Miklós, Juhász Márk: Csellengők
Egely Kati: Pygmailon
Szabó András: Henry Waltz
Gál Angie, Töttös Viki: Csizmaszár és Kacsacsőr: Platy Kockavárosban
B. Nagy Ervin, Kovács Márton, Nagy Márton: Patrick és Theo: Az ember, aki szerette a palacsintát
Hermán Árpád: Sajnálom
BKF
(BKF kameraman szak filmösszeállitás)
Dimeth Balázs: Time Lapse
Kovács Ákos: Domino
Dudás Balázs: Látószög
Szalai Márk: Hinta
Timár Gergő: Evolution of films
Tóth Levente: Moor
Szilagyi Gábor: Igy jöttem
Bendó Zsuzsa: „burleszk” – Várakozó
Szilágyi Gábor: „film noir” – Lány az ágy alatt
Kovács Ákos: Lennék valakié
Dimeth Balázs: Színjáték
További információ: Magyar Filmszemle honlap