Az alábbiakban olvsasható a rendezvény záróprogramja.
Október 18. (kedd):
• 09.00 Koszorúzás a XI. kerületben élt kiemelkedő festőművészek emléktábláinál
• 10.00 Bényi László festőművész emléktáblájának avatása
Bartók Béla út 78.
Avatóbeszédet mond: dr. Feledy Balázs művészeti író
• 10.30 Drégely László festőművész emléktáblájának avatása
Ábel Jenő u.
Avatóbeszédet mond: Úry Ibolya művészettörténész
Csavlek András festőművész
• Művészeti szabadiskolák vezetőinek tárlata
11.30 MS Mester Kör (1075 Budapest Wesselényi u. 21.)
• O. Kiss Zoltán festőművész kiállítása
12.30 MAG Galéria (1092 Bp. Ráday u. 14.)
Kurátor: Véssey Gábor
• Plain Art alkotótábor kiállítása
13.00 Erlin Galéria (1092 Bp. Ráday u. 49.)
Művészeti vezető: Gaál József
• Olasz festőművészek kiállítása
13.30 Art 9 Galéria (Bp. Ráday u. 47.)
Kurátor: Véssey Gábor
• Belvárosi Művészek tárlata
14.30 Nádor Galéria (Budapest V. József nádor tét 8. )
• Kudász Emese festőművész kiállítása
15.30 Lukács Cukrászda (Budapest Andrássy út 70.)
Kurátor: Bayer Ilona
• Festőtanszék osztályvezető tanárainak tárlata
16.30 Magyar Képzőművészeti Egyetem (Budapest Andrássy út 69.)
Megnyitja: Károlyi Zsigmond tanszékvezető
Közreműködnek a Zeneművészeti Egyetem növendékei
• Valóságos kalandok
17.00 Szinyei Szalon (Budapest Szinyei u. 2.)
Kurátor: Ferenczy Zsolt
• Anyaképek
17.45 MAMŰ Társaság Galériája (Damjanich utca 39.)
Megnyitja: Dr. Keserű Katalin művészettörténész
Kurátor: Krizbai Sándor
• DOYENEK IV.
18.30 Művészetek Palotája (1095 Budapest Komor Marcell u. 1.)
A megnyitón felhangzik Balázs Árpád Erkel-díjas zeneszerző, Érdemes művész: 12 ecsetrajz két B-klarinétra című műve – ősbemutató!
Előadják: Veér István Liszt-díjas, a Magyar Rádió szólistája
Ditrich Tibor, a Zeneművészeti Egyetem tanára
A szakma által odaítélt Életmű-díj átadása.
A díjat átadja: Schneider Márta, a NKÖM államtitkára
Kurátor: Szentgyörgyi József
• Gyári toposzok
20.30 Tűzraktár – Független Kulturális Központ (Bp. IX. ker. Tűzoltó u. 54-56. )Kurátor: Mohay Orsolya