Pénteken a fesztivált
megnyitja Dr. Gegesy Ferenc polgármester
és Mr G. S. Gupta, India Magyarországi Nagykövete.
17 órakor a szabadtéri kiállítást Márkus Péter szobrászművész nyitja meg. Zenei performance Móder Rezső.
Helyszín: Szabadtér – 1092 Budapest, Ráday u. 41–49.
Kiállító művészek: Barabás Márton, Baráz Tamás, Barát Fábián, Gilly Tamás, Bojti András, Bojti Márton, Csemniczky Zoltán, Drozsnyik István, Erős Apolka, Fock Máté, Gvardián Ferenc, Kalmár János, Kovács Tamás, Kovách Gergő, Lakatos Pál Sándor, Márkus Péter, Móder Rezső, Pintér Attila, Szabó György, Zsemlye Ildikó.
PROGRAM
Május 21. Péntek
16,30 A XII. Plein-Art ünnepélyes megnyitója
A fesztivált megnyitja Dr. Gegesy Ferenc polgármester és Mr
G. S. Gupta, India Magyarországi Nagykövete.
Mandala performance – a
Képzőművészeti Szakközépiskola diákjainak
alkotása
Zene: Tóth Szabolcs (szitár),
Mátyán Tibor (tabla)
Sivasakti Kalananda Táncszínház előadása – Koreográfia: Somi Panni
Helyszín: Szabadtér – Ráday u.
49.
17,00 Kiállítás: Szabadtéri szobor tárlat
Barabás Márton, Baráz Tamás, Barát Fábián, Gilly Tamás, Bojti András, Bojti Márton, Csemniczky Zoltán,
Drozsnyik István, Erős Apolka, Fock
Máté, Gvardián Ferenc, Kalmár János, Kovács Tamás,, Kovách Gergő, Lakatos Pál
Sándor, Márkus Péter, Móder Rezső, Pintér Attila, Szabó György, Zsemlye Ildikó.
Megnyitja: Márkus Péter szobrászművész
Zenei performance: Móder Rezső
Helyszín: Szabadtér
– Ráday u. 41 – 49.
18,00 Kiállítás: Bibekananda Santra képzőművész
(India)
Megnyitja: Szombathy Bálint képzőművész
Zene: Horváth Dani (dobok)
Helyszín: Erlin Galéria – Ráday u. 49.
19,00 Kiállítás: Aura-Aurora csoportos kiállítás
Kiállító művészek:
Bettina Schülke, Nina Czegledy, Juhász Márton András, Kiss
László, Daniel Barber.
Helyszín: 2B Galéria – Ráday u. 47.
20,00 Kiállítás: Bánki Ákos képzőművész
Megnyitja: Hemrik László művészettörténész
Zene: Vörös Niki (ének), Strausz Eszter (fuvola)
Helyszín: Jaffa Gallery Ephemeral – Ráday u. 43.
21,00 Koncert: Indiai klasszikus zene – Tóth Szabolcs (szitár), Mátyán Tibor (tabla)
Helyszín: Zenei sátor – Ráday u. 49.
Május 22. Szombat
11,00 Indiai hatások Lechner Ödön építészetében –
Tárlatvezetést tart Renner Zsuzsanna indológus, az Iparművészeti Múzeum
főigazgatója.
Helyszín: Iparművészeti
Múzeum – Üllői út 33-37.
12,00- Ethnosound –
hangszersimogató
Helyszín: Ethnosound sátor – Ráday u. 44.
14,00 Dj Nomád – „Tiszta India I.”- Kortárs indiai
zene
Helyszín: Szabadtér – Ráday u. 49.
15,00 Kiállítás: az egri Eszterházy Károly Főiskola Vizuális Művészeti Tanszék mesterképzőseinek csoportos
kiállítása.
Kiállító
művészek: Ádám Melinda, Balla Zsuzsanna, Csépányi Zsuzsanna, Gácsi Krisztián,
Gyuris Klaudia, Lengyel Rebeka, Nyisalovits Anita, Simon Tímea Klára, Vágó
Szabolcs.
Megnyitja: Nagy T. Katalin
művészettörténész
Zene: Vörös Niki (ének), Strausz Eszter (fuvola)
Helyszín: Tár Galéria – Török Pál u. 3.
16,00 Kiállítás: Péterfy Ábel festőművész
Megnyitja: Hemrik László művészettörténész
Zene: Vörös László (zongora)
Helyszín: Gallery Ephemeral – Ráday u. 34.
16,30 Performance: Sivasakti Kalananda Táncszínház
előadásában
Koreográfia: Somi Panni
Helyszín: Szabadtér – Ráday u. 49.
17,00 Kiállítás: Fock Máté képzőművész
Megnyitja: Rózsás Lívia művészettörténész
Zenei performance: Magyar Máté & Tata
Helyszín: Claro Gallery – Ráday u. 35.
18,00 Kiállítás: Márkus Péter szobrászművész
Megnyitja: Szombathy Bálint képzőművész
Zene: Horváth Dani (dobok)
Helyszín: Art 9 Galéria – Ráday u. 47.
19,00 Kiállítás: Ötvösművészek „India” című csoportos
kiállítása
Kiállító művészek: Péter Vladimir, Abaffy
Klára, Ádám Krisztián, Égi Marcell,Gaál Gyöngyvér, Gera Noémi,Dávid Attila Norbert, Lipoczki
Ákos,Lőrincz RékaNádai Andrea,Stomfai Krisztina,Vékony Fanni, Tóth Zoltán, Stomfai Kirsztina, Zámori Eszter
Helyszín: Sterling Galéria – Ráday u. 31.
19,30 Videoperformance: Huszár Dani képzőművész
Helyszín: Videosátor – Ráday u. 49.
20,00 Kiállítás: PTE Művészeti kar Pécs, csoportos
kiállítás – Csíki Emese, Fock Máté, Gubacsi Gábor, Gyurics Balázs, Radák Gábor,
Szentgróti Dávid, Völgyi Gábor.
Zenei performansz: Gáspár Kornél – Új Látásmód Fúzió
Helyszín: Képesház Galéria – Ráday u. 27.
21,00 Koncert: Nomád Guru & Kettős Tamás
Helyszín: Zenei sátor – Ráday u. 49.
Május 23. Vasárnap
11,00 Workshop gyermekeknek – Tükörhímzés Leb Zsuzsa
babakészítő vezetésével
Helyszín: Videosátor – Ráday u. 49.
12,00- Ethnosound –
hangszersimogató
Helyszín: Ethnosound sátor – Ráday u. 44.
14,00 Dj Nomád – „Tiszta India II.”- Kortárs indiai
zene
Helyszín: Szabadtér- Ráday u. 49.
15,00 Kiállítás: Szabadtéri művészzászló tárlat, a Textilművészetért
Alapítvány csoportos kiállítása
Kiállító művészek: Aranyosi Zsuzsa, Bányász Judit,
Czeglédi Júlia, B. Csernyánszky Katalin, Csovelák Edit, Fogel Márta, Golarits
Erzsébet, Göbölyös Márta, Kapolyi Márta, Kubó Éva, Latin
Anna, Makkai Márta, Mátrai István,
Morvay Ibollya, Orient Enikő, Ruttka Andrea, Széles
Judit, Tóth Gabriella, Tóth Szilvia, Zalaváry Éva.
Megnyitja: Hemrik László művészettörténész
Zene: Kováts Gergő (szaxofon)
Helyszín: Szabadtér – Ráday u. 31.
16,00 Kiállítás: Babos Bertalan Zsili képzőművész
Megnyitja: Szombathy Bálint képzőművész
Zene: Kováts Gergő (szaxofon)
Helyszín: Escobar Gallery Ephemeral – Ráday u. 40.
16,30 Kiállítás: Fekete
László keramikus művész kiállítása
Helyszín: Museion No. 1 Galéria, 1091
Budapest, Üllői út 3.
17,00 Könyvbemutató: Két kortárs, két
könyv: Gandhi és Tagore
Bemutatja: Ursus Libris kiadó
Házigazda: Kukorelly Endre író
Helyszín: Irodalmi sátor – Ráday u. 49.
18,00 Kiállítás: Varga Patrícia Minerva festőművész
Megnyitja: Nagy T. Katalin művészettörténész
Zene: Vörös László (zongora),
Helyszín: Apropódium Galéria – Ráday u. 9.
19,00 VideoIndia
Kurátor és házigazda: Kozma Zsolt
Helyszín: Videospace – Ráday u. 56.
20,00 Performance: SplitDecoLive,
Kálidása „Évszakok köre” versciklusára,
Orgoványi
Gábor képzőművész és Varga János zenész
előadásában, a
BPIX Digitális Alkotócentrum közreműködésével
Helyszín: Videosátor – Ráday u. 49.
21,00 Koncert: Vörös Niki Jazz Quartet
Helyszín: Színpad – Ráday u. 49.