A Miskolci Galéria 1997 és 2010 között hat, tanulmánykötettel kísért kiállítás keretében dolgozta fel a 20. század első fele magyar grafikájának történetét. E kutatásoknak köszönhetően a korszak lényegi kérdései tisztázódtak, új hangsúlyokkal bővült az időszak művészetének összképe. A történeti kutatások és kiállítások folytatását a Miskolci Galéria továbbra is elsőrendű feladatának tartja, immár a 20. század második felére terjesztve ki azokat. Az intézmény célja, hogy meginduljon a II. világháború utáni hazai sokszorosított grafika új szempontú tárgyalása, amely nem az „avantgárd kánon” mentén zajlik.
Kezdettől fogva egy több részből álló kiállítás-sorozat volt az intézmény célja. Ennek mostani állomása 2022. szeptember 8. és november 27. között a Miskolci Grafikai Biennálé első évtizedével foglalkozó kiállítás, valamit az ehhez szervesen kötődő Kondor Béla kiállítás is. Az előbbi az egykori biennálék rekonstruálható anyagából válogat, kiemelt helyet kapnak az első hat biennálé nagydíjasainak (Hincz Gyula, Kondor Béla, Feledy Gyula, Csohány Kálmán, Pásztor Gábor, Würtz Ádám) alkotásai, illetve bemutatjuk milyen sokféle irányzat, felfogás kapott helyet a seregszemléken 1961 és 1971 között.
Ezzel egy időben a Kondor-teremben egy önálló Kondor-tárlat kap helyet. Az egykori festő- és grafikusművész, korának sztárművésze volt, kiállításai mindig nagy visszhangot kaptak. Sokféle oldalról mutatta be már a Miskolci Galéria is Kondor művészetét. Halála 50. évfordulója apropóján a válogatás Kondor Miskolcon készült litográfiáit vonultatja fel.