A kettős – magyar-ausztrál állampolgársággal – rendelkező Christian Kokai-Kun élete nagy részét az „új világban” töltötte. Több mint harminc évig tevékenykedett művészként – olaj- és vízfestményeket, nyomatokat, filmeket, továbbá videókat készített. Az utóbbi húsz esztendőben főleg a digitális művészet, illetve a reklám területén dolgozott. Az évek során három kontinensen alkotott, így különböző irányokból nyerhetett betekintést a modern nyugati kultúrákba. Ausztráliában a digitális médiában – művészként – dolgozva vett részt az új digitális nyelvezet kialakításában és továbbfejlesztésében. Számos alkalommal hívták meg egyetemisták és cégek részére rendezett szemináriumok és előadások megtartására.
„Képzeljünk el egy jövőt, amikor egy új „cyborg”-beli emberi lény elgondolkodik a közelmúlt történetén,
és áttekinti a robotkorszak alakulását, valamint az azt megelőző időszakot.
Vajon ez a jövőbeli lény hasonló kérdéseket tesz majd fel, mint mi manapság? És vajon a számára „elérhető információk” hasznára lesznek-e majd abban, hogy választ adjon ezekre a kérdésekre?
A „Robot-korszakot követően” című kiállítást e feltételezett dilemma megválaszolására alakítottam ki. Olyan ez, mint egy széles, több rétegen áthúzódó ecsetvonás, amely remélhetőleg olyan dolgokra vet majd fényt, amelyek máskülönben elhomályosultak volna.
A kiállítás célja, hogy a látogatót arra késztesse, hogy feltételezett jövőjéből visszatekintsen a jelenbe.
Ez a jelen kiállítás jelentése és központi témája.
Szeretném világosabban megmutatni a technika csodáját, jövőjének ismeretlen voltát, valamint saját, jelenlegi, önmagunkról alkotott képünk törékenységét. Kihívást jelent e korban élni, s ez a kor a technológia kora.
A művészeti tevékenység nem pusztán komoly, intellektuális keresés lehet, hanem humorral teli, ironikus
utazás is.” (Christian Kokai-Kun)