A kiállítást szombaton 16 órakor Rechnitzer János egyetemi tanár, műgyűjtő nyitja meg.
Máté Gábor tárlatán három fotósorozatot tekinthetnek meg az érdeklődők.
A Makovecz Imre szakrális épületeit bemutató fotográfiák elkészítésénél a művész főként egyéni értelmezésében kívánja bemutatni a templomok rendeltetésének misztikus jellegét. Ezért, sajátos megvilágítást alkalmazva, szürkületben vagy éjszaka készítette képeit.
A Szantería című sorozat egy Kubában kialakult és máig létező valláshoz, a szanteríához kapcsolódik. Máté Gábor fotográfiái a vallás különleges és misztikus hitvilágába adnak betekintést, és a hozzá kötődő rejtett tárgyi kultúrát mutatják be; a képeken a szantería tárgyi vonatkozásai, valamint a vallás gyakorlói és beavatottjai szerepelnek. Ezt a fotósorozatot először láthatja a nagyközönség.
A Görög Katolikus Egyházról készített képeknél szintén a vallás sajátosságai kapnak főszerepet. Máté Gábor a fotók készítéséhez valós eseményekre alapozva különböző jeleneteket és élethelyzeteket rendezett meg. A fényképeken a győri görög katolikus pap, Tóth András és családja szerepelnek. A művész elmondása szerint a fotókat Tóth Andráshoz fűződő személyes barátsága, valamint a családjában érzékelhető harmonikus viszonyok inspirálták. A sorozat képeivel – melyek külön erre a kiállításra készültek – a fotóművész szülei és szülővárosa iránti tiszteletét kívánja kifejezni.
Mindhárom anyag közös vonása a vallásos tematika, és mindegyik sorozatban jelen van a keresztény szellemiség.
A képkészítés technikája, és így a kiállítás is egyedi és különleges. A Szantería és a Görög Katolikus Egyház sorozatának képei analóg módon készültek, amelyeket a művész maga nagyított színes fotópapírra. Ennek köszönhetően szokatlan és meglepő tónusokkal és színárnyalatokkal találkozhatnak a látogatók.