A Ferenczi és Szénássy Aukciósház első kiállítása november 27-én nyílik „Az egyéniség dicsérete” jegyében. A mottó arra utal, hogy lakásunk berendezése, a bútorok, a festmények, a kisebb-nagyobb tárgyak kifejezik személyiségünket is. A kiállítás december 8-ig látogatható, melyet 9-10-én kétnapos aukció követ. Az aukció első napján 20. századi bútorok és design tárgyak, a második napon festmények, grafikák, plasztikák kerülnek kalapács alá. A kiállítás megnyitóján, november 26-án 19 órakor jótékonysági árverés lesz, melyen a meghívott vendégek a fóti Károlyi István Gyermekközpont Alapítványa javára – ötezer forintos indulóárról – egy fából készült késői neobarokk angyalkára licitálhatnak.
A bútoraukción több különlegesség kerül majd kikiáltásra, köztük például néhány Josef Hoffman és Kozma Lajos által tervezett karosszék és ülőgarnitúra, egy eredeti állapotú 1960-as évekbeli olasz Umberto Dei férfivázas bicikli, és egy szecessziós, jelzett, Adolf Loos által tervezett kristálycsillár. Egy eredeti állapotú fehér Bauhaus karosszék például húszezer forinton már leüthető, egy design trombitalámpa százezerről, egy 1950-es évekbeli, felújított Hagenauer asztali lámpa pedig kétszázezres kikiáltási árról indul.