A kiállítást kedden 18 órakor Horváth Cecília, az Elle Dekor főszerkesztője nyitja meg.
A Stoll’Art Kortárs Galéria USE US című kiállításával a magyar kortárs designnal bővíti kínálatát, tárlatának anyagát. A galéria missziója, hogy a tömegtermeléssel, a reprodukciókkal szemben az emberek vásároljanak egyedi, eredeti darabokat az otthonukba mind képző mind iparművészeti alkotásokat. Pár szóban röviden a design lámpákról, és a két festőművészről, akik a május 17-én megnyílt kiállítás főszereplői.
Mlamp – Év Designere díj 2010. Öko-design. Kreativitás. Stíluselem. A múltban nagy becsben tartott kannák, tálak, tányérok és csészék új értelmet nyernek, új kontextusukban magasabb értékeket, minőséget képviselhetnek. A többnyire porcelán és üveg alapanyagoknak köszönhetően megismételhetetlen használati tárgyak születnek, így készült már lámpa termoszból, gumicsizmából de háztartási kekszből is. Az Mlamp izgalmas alternatívát kínál a megszokott tucat-termékekkel szemben. Ez már nem recycling, hanem inkább a manapság a design-világban egyre divatosabb upcycling.
Éberling Anikó – Mi számít értéknek és értéktelennek? Lehet valami úgy is elegáns, hogy durva utcai stílust (street art) vegyítünk egy kis klasszikus stílussal? A festőt vonzzák az ellentétek és ezt megpróbálja egy felületre tömöríteni úgy, hogy egységes hatást érjen el.
Knopf Andrea – Művei alakításában a legfontosabb szempont a figurális festészet sajátos megjelenítése, melyben mindig jelen van a „geg”, vagy egyfajta kritika a média által közvetített sztereotípiákkal szemben. Állandó szereplői a divatfotók női modelljei, akiket furcsa groteszkséggel láthatunk a magazinokban, hirdetéseken. A festő ezeket a szépségideálokat tölti fel sajátos jelentéssel, szubjektív élményeivel.