Jagicza Patrícia festészeti programjában különböző művészettörténeti képtípusok szinkretizmusa fedezhető fel. A csendéletek, önportrék és tárgykompozíciók hagyománya friss kortárs megfogalmazásmóddal válnak teljessé. A tradicionális akadémizmus szigorú szabályrendszereit Jagicza finom humorral töri meg. Munkáinak erős rajzi alapja a fotorealisztikus részletekben is megmutatkozik. A kompozíciók környezetének fehér árnyalatai egyfajta időn kívüliséget, éteri minőséget kölcsönöznek a munkáknak. Jagicza magánmitológiájának egy új, változás előtti pillanatához érkeztünk.
Jagicza Patrícia új egyéni kiállításán az identitáskeresés és a személyes történetmesélés elemei kerülnek a középpontba. A kiállítás címe – Blank Space – egy olyan lélektani síkra utal, amelyen az egyén új, eddig ismeretlen, személyes rétegeit fedezheti fel és értelmezheti újra. Ennek a térnek az alkotóelemei közé tartoznak az emlékek, álmok, kognitív struktúrák, amelyek segítségével az egyén közelebb kerülhet saját személyisége mélyebb rétegeinek megismeréséhez is. A két tér közötti határátlépést az alkotás folyamata, egy meditatív állapot idézi elő. A művész korábbi munkásságában is központi szerepet kapott az önreflexió és ezáltal a környezethez való kapcsolódás viszonya. Új munkáin az önelemzés aktusa személyes tárgyainak finom beállításain keresztül jelenik meg, amelyek a csendélet toposzán keresztül válnak önarcképekké.
A művész gazdag szimbólumrendszerében visszatérő jelkép a bőr, a legyezőkorall, illetve a fehér szín használata, amely egyszerre az újjászületés, átalakulás és egy életszakasz lezárásának szimbóluma is. Az érzékenység, az érintés gesztusának megelevenítése számos munkáján szerepet kap, mint a Touch, Sweet Kong vagy David? című festményeknél. Helyenként, olaj, vászon munkáin megjelenő talált képeslapok, magazin oldalak, könyvborító részletek nyitott, kollázsra emlékeztető kompozíciókba szerveződnek, amelyeket finoman átitat a szubjektum. A radikálisan aprólékos ecsethasználat és pontosan kidolgozott kompozíciót néhol profán részletek törik meg, mint egy letépett maszkolószalag vagy odatapasztott rózsaszín rágógumi, ezáltal megőrizve a személyes és emberi felhangot.
Jagicza Patrícia 2011-ben végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetem Festő szakán Károlyi Zsigmond osztályában. Itthon és külföldön is számos ösztöndíjban és szakmai elismerésben részesült, többek között ESSL ART AWARD, MANK Díj és Derkovits Gyula Képzőművészeti Ösztöndíj nyertese. Rendszeresen vesz részt egyéni és csoportos kiállításokon, munkái több magán és közgyűjteményben megtalálhatóak itthon és külföldön egyaránt.