2017-ben Blazsek András, a somorjai születésű, de a budapesti kortárs szcénában is egyre ismertebb fiatal képzőművész nyerte el a New York-i Residency Unlimited (RU) az ACAX | Agency for Contemporary Art Exchange együttműködésében meghirdetett, és a TMU (Trust for Mutual Understanding) támogatásával megvalósított három hónapos műteremprogram ösztöndíját. A művész ezúttal nyilvános prezentáció keretében beszél a pályázathoz kapcsolódó saját művészeti projektjeiről és a műteremprogramon szerzett személyes tapasztalatairól.
A pályázat meghirdetése előtt minden évben megrendezett nyilvános beszámoló arra is jó alkalom, hogy műteremprogram korábbi résztvevőjének személyes, első kézből származó információi alapján tájékozódhassanak az érdeklődők a program részleteiről és a prezentáció hasznos és részletekbe menő információkkal inspirálja és segítse a leendő pályázókat egy sikeres pályázat összeállításában.
2018-ban az ACAX egy új együttműködési formában a Leopold Bloom díj alapítójával közösen hirdeti meg a már hagyományossá vált New York-i műteremprogramját ACAX_Bloom Képzőművészeti Díj néven! Az ezentúl kétévente, és hamarosan ebben a konstrukcióban kiírásra kerülő pályázat feltételei annyiban változnak, hogy mostantól a páros években a fiatalabb művészgenerációkra, a negyven év alatti alkotókra fókuszál a kiírás, páratlan években viszont nem lesz korhatári megkötés. A kétévente megrendezett Leopold Bloom Képzőművészeti Díj pedig természetesen jövőre folytatódik!
Részt vesznek:
Blazsek András, képzőművész
Bencsik Barnabás, az ACAX alapítója és vezetője
Kukla Krisztián, Leopold Bloom Alapítvány művészeti vezetője
Blazsek András 2009-ben szobrász szakon végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, majd tanulmányait a kölni Kunsthochshule für Medien-en folytatta. Művészi gyakorlata a tárgyalkotás mellett az utóbbi években egyre inkább a különféle hangi környezetek létrehozásának lehetőségei, valamint a tudomány és a képzőművészet határterületeinek feltérképezés irányába fordult. A hangművészet, a multimedialitás, a kartográfia és a térleképezés elméleti és gyakorlati problémái állnak installációinak középpontjában. Legújabb installációja jelenleg a DERKÓ2018 kiállításon látható.
Az ACAX és a Glassyard rendezvénye. Március 6., 18.00-20-00