Művészek: BRÜCKNER János (HU), Carolina CHOCRON (AR), Ali CORDERO CASAL (VE), Cristina KAHLO (MX), KIS VARSÓ (HU), Zoltán KUNCKEL (VE), Jean-François LEPAGE (FR), MÉSZÁROS László (HU), Rocío MONTOYA (ES), NEMES Anna (HU), PÉLI Barna (HU), SZÖLLŐSI Géze (HU), Astrid VAN DAM (US), VEREBICS Ágnes (HU).
A kiállítást megnyitja: Tóth Csaba műgyűjtő,
a Musée National d’Art Moderne – Centre Pompidou
Fotó Akvizíciós Bizottságának tagja.
„Testünk történetet mesél el. A test építésének fizikai és lelki folyamata életünk, tapasztalataink és vágyaink tükre, melyet magunk és mások elé tartva leplezünk le.
A BODYBUILDING megmutatja, hogy a sokrétű művészek miként emelik be a testet formanyelvük leképezésének eszközévé. A test szimbolikáján keresztül a művészek képesek megszólítani olyan kollektív érzelmeket és gondolatokat, amelyek közvetítik üzenetüket az „ideális” testről alkotott elképzeléseikről, illetve az ettől való eltérésektől létrehozott nézeteikről, valamint az ahhoz való viszonyulásukról.
Az emberi test mindig is jelentős inspirációt nyújtott a művészet számára; hagyományos értelemben a szépség, a szexualitás allegóriájának ábrázolásaként szolgált, később maga vált vászonná vagy ecsetté a művészek eszközeként.
A BODYBUILDING a test(kép) kialakítását és megformálását a kortárs művészetben a hogyan és miért kérdések mentén vitatja. Testünk egyszerre hordozza magán egy adott korszak társadalmi jegyeit, illetve vetíti ki belső személyiségünket és tudatunkat. A művészek egyéni interpretációja és kifejezésmódja elénk tárja, hogy hogyan fogalmazódnak meg a jelenkori testtel kapcsolatos szociális és kulturális kérdések. A művészek kiállított munkái egyszerre mesélnek a társadalom és egyén, identitás és önkép, érzékiség és groteszk történeteiről.”
Túróczi Réka, művészettörténész hallgató