Szűcs Attila azok közé a középgenerációs magyar festők közé tartozik, akiket nem csak a szakma, de a közönség és a műgyűjtők is elismernek. Szűcs festészetét a filozofikus meditáció és könnyed látványosság, a nosztalgia és metsző irónia párhuzamos jelenléte teszi eltéveszthetetlenül egyedivé a kortárs képzőművészeti palettán. A sokszínű életmű most először látható átfogó kiállítás keretében, melynek a WAX Kultúrgyár nagyléptékű, sajátos atmoszférájú terei adnak otthont. Az életmű tematikus blokkokban jelenik meg a tárlaton, különös hangsúlyt kapnak a témák folyamatos visszatérései, metamorfózisai, és kölcsönhatásai.
A kollektív emlékezet blokk a náci Németország, a holokauszt, a Kádár-korszak és a szocialista mindennapok szereplőit és alakítóit idézi meg. A Fény és imagináció a látás tudománytörténete iránti érdeklődésről ad számot, míg a Vakfolt a tudattalan lelki folyamatok és a tudatos vizuális érzékelés kettéválását vizsgálja. A Buborékmemória az elmúlt három év munkáiból összeállított szintetizáló válogatás, melynek darabjain a részben már ismerős figurák és jelenetek „újratömörített” verziókban, szabályos gömbformákat idéző körökbe vagy ellipszisekbe záródva jelennek meg. A kiállításon tanúi lehetünk annak, ahogy Szűcs egymásba vetíti a magas- és populáris kultúra történetivé váló dokumentumait, a 20. századi történelem és a természettudományos kísérletek emblematikus pillanatait és szereplőit, idézetté vált filmes beállításokat és személyes környezetének tárgyait.
A kiállítás alkalmából 144 oldalas katalógus jelenik meg az ACAX–WAX közös kiadásában, mely gazdag képanyagával, Hornyik Sándor és Páldi Lívia műveket értelmező tanulmányaival, Kozma Zsolt szerkesztésében nyújt áttekintést Szűcs Attila eddigi tevékenységéről. A katalógus a helyszínen megvásárolható.