A kiállítás anyagát az Eötvös Loránd Tudományegyetem történetére vonatkozó forrásokból válogatták, amelyeket az ELTE Egyetemi Levéltára őriz. A tárlat az Egyetem épületeinek, az itt oktató professzorok munkásságának és az egyetemi hallgatók, valamint a diákélet dokumentumainak bemutatására vállalkozik. Megtekinthető lesz eredetiben a Pázmány Péter által 1635-ben kiadott alapító levél, a Mária Terézia által kettőszázhuszonhét éve kibocsátott „Diploma Inaugurale”, az Egyetem nagy szabadalomlevele, és a szintén 1780-ban adományozott, ritkán kiállított kari pecsétek. Pecsétkülönlegesség az először megtekinthető 1848-as egyetemi nagypecsét, amivel a legfontosabb dokumentumokat hitelesítette az akkori rektor. A tizenhárom vitrinben eredeti fotók, képeslapok, egyedi és különleges hallgatói nyilvántartások, egyetemünk híres professzorainak kéziratai kerültek elhelyezésre. Fejér Lipót világhírű matematikus jegyzetei, Pais Dezső nyelvészprofesszor különleges személyes iratai, Mödlinger Gusztáv biológus kitüntetései.
Megtekinthetők lesznek Eötvös Loránd egyetemi pályafutása fontosabb állomásainak forrásai, érdekes képek a rektori arcképcsarnokból és az egyetemi jubileumok díszes oklevelei.
Az ELTE több mint háromszázötven éves történetének legfontosabb iratanyagai, tanácsülési jegyzőkönyvei és a tudományos fokozatok megszerzését tanúsító nyilvántartások is láthatók lesznek a kiállításon.
Diákokból professzorok – Kiállítás a Eötvös Loránd Tudományegyetem történetéből
A kiállítást Dr. Hudecz Ferenc, az ELTE rektora nyitja meg február 1-én, csütörtökön 14 órakor. Köszöntőt mond Dr. Szögi László, az Egyetemi Könyvtár igazgatója. A kiállítás anyagát Kissné Bognár Krisztina válogatta.