Az első budapesti francia művészeti főiskola végzős évfolyama négyéves tanulmányai után diplomavédés előtt áll. A diploma kiállítás megnyitója 2013. május 24.-én pénteken délután 18 órakor lesz, bevezető szöveget mond Fiáth Henrietta designteoretikus, a Visart tanára.
A kiállítás május 25.-én szombaton 9-16 óra között, valamint május 27.-28.-án 9-18 óra között tekinthető meg.
A VISART Művészeti Akadémia a párizsi Ecole d’Art Maryse Eloy társintézménye, 2004-ben kezdte meg működését Budapesten. Végzős hallgatóink francia állami akkreditációval rendelkező BA diplomát szereznek. Vizuális kommunikáció szakán párhuzamosan négy szakirányt tanulnak hallgatóink: reklám, multimédia (animáció és webdesign), csomagolás valamint grafikai tervezés (arculat, plakát, tipográfia, kiadvány).
A diplomastandokon színházi plakátokat, televíziós műsorarculatokat, reklámokat, story boardokat, termékcsomagolásokat és kiadványterveket lehet látni. Ezenkívül a végzősök bemutatják komplex diplomaprojektjüket, mint például egy illusztrált illemtankönyvet fiataloknak Nehéz az élet címmel, ami tanácsokat ad tüntetéshez vagy a netes etiketthez; egy izgalmas online rendszert Plazmoid néven, ami az egy iskolába járó hallgatókat fűzi össze egy grafikai rendszerben, hasonlóan a közösségi oldalakhoz; vagy a szombat éjszakai szórakozás veszélyeire figyelmünket felhívó társadalmi célú kampány reklámplakátjait.
A Visartban hallgatóink egyszerre dolgoznak csomagolásterveken, animációkon, weboldalakon vagy kiadványokon és reklámkampányokon – ezt a műfaji és tematikai sokszínűséget mutatja az idén diplomázó 17 hallgató munkája is: készül telefonos applikáció, ami a városban fellelhető, megadott stílusú koncerteket ajánlja használójának, grafikai arculat és csomagolásterv egy Victor Vasarely munkáit feldolgozó ékszerkollekcióhoz a retro jegyében, Nekednyolc? címmel szociális érzékenységre nevelő kampány ugyanúgy, mint multimédiás oktatási segédanyag középiskolásoknak, amelyben videó, fotó, infografika és szöveg együttesen hivatott segíteni a történelem tananyag könnyebb elsajátítását.
Bár egyenlőre fiktív projektekről beszélhetünk; a tervek nagy része megvalósítható és megvalósítandó lenne, mint a Vitaminsziget, amely a gyerekétkeztetés problémáit egy iskolai road show keretében javítaná, és a gyerekek számára vonzó vizuális és gasztronómiai világgal felhívja a figyelmet az egészséges étkezés jelentőségére. Vagy a közeljövőnkkel foglalkozó, Időutazó című, tematikus magazin, ami a környezettudatos gondolkodást a tudomány, a kultúra, a gazdaság és a design területén keresztül mutatja be.
A diplomára már konkrét tervek készülnek, amelyek szűkebb lakóközegünkkel foglalkoznak: ilyen a kampány a budapesti kültéri fitneszparkok használatához, ahol a parkokban, játszótereken található speciális tornagépekkel ingyen sportolhatunk. Az art mozik re-dizájnja a filmművészet mindenki által ismert vagy éppen ismeretlen jeleneteit, képeit vonná be az új arculatba; a RÉT egy klasszikus tanulószoba mai változata, ahol a tervek szerint különböző egyetemek hallgatói találkozhatnak, tanulhatnak, ötletelhetnek, dolgozhatnak együtt.