A Pécsi Galéria az 1977-es elindulásától kezdve mindig nagy teret szánt az alkalmazott művészeteknek, azon belül is az alkalmazott grafikának, a plakátművészetnek. A technikák változtak, a célok nem,azaz elsősorban a vizuális formajegyek magasszintű felhasználásával sajátos egyéni világú képzőművészeti alkotást létrehozó grafikusok információkat adnak tovább úgy,hogy önálló műtárgyként is megállja helyét a plakát. A PLAKÁTOK / POSTERS meghívásos kiállítások az elmúlt húsz esztendőben a szakma és a közönség számára folyamatos áttekintést adtak e rendkívül érdekes és mindig aktuális, a mindennapokra élénken reagáló műfaj legfontosabb eredményeiről. Ha vannak – márpedig vannak – e képzőművészeti ágnak világsztárjai, akkor a plakátosok azok, közülük sokan itt lesznek munkáikkal ebben a tematikus kiállításban.
Így szervezték meg a 2003-as évben a „Solidaritate” / Szolidaritás Nemzetközi plakátkiállítást, mely az árvízzel sújtott országokért, családokért szólt vagy 2004-ben az EAST – WEST not censored / Kelet – Nyugat, cenzúra nélkül című tárlatot, melynek célja az volt, hogy a grafikusok a mai Kelet – Nyugat kapcsolat jelenségeit az előző generáció Kelet-Nyugati kapcsolatának antagonisztikus megjelenési formáival vesse össze s a társadalom felé a plakát eszközeivel adjon magyarázatot. A program eredményessége is bizonyítja, hogy a megváltozott világ új kulturális kiegyenlítődéshez vezet és befolyásával a fiatal generáció részére egy új kulturális és szociális értéket mutat, ahogy azt az alkotásokban láthatjuk.
http://biennale.augdesign.cz/virtualni-biennale/ucastnici-bienale-participants-of-the-biennale.htm
Az internetes galéria keretén belül, a virtuális sex, a fast food vagy globális válság témájú előző évfolyamai az alábbi linken tekinthető meg: http://www.augdesign.cz/aktual/projekty.php.