A Szent István Király Múzeumban megrendezésre kerülő kiállítás magában foglal installációkat, video és performansz műveket. Kantor művészetére jellemző az állandó dinamikus változás és a különböző formák intenzív együttélése. A magas technológiától a „junk-art” műfajáig, a robotikus művektől a graffiti stílusú vérfestményekig, a techno-pop zenétől a zajkeltésig, az elsajátítástól a feltalálásig, az akció művészettől a mail-art-ig Kantor mindent kipróbált, és ma is állandó forradalmi lázban alkot.
A kiállítási anyag nagy része a székesfehérvári múzeum raktárában már több mint egy évtizede őrzött Kantor archívumból, másrészt videókból áll össze. Kantor korai művei és a későbbi látogatásai kapcsán készült alkotásai valamint más kiállítások alkalmával idehozott munkai alkotják a kiállítás alapanyagát. A kiállítás koncepciója nem követi a művek eredeti formáját, és nem próbál kronologikus visszapillantást adni a múltra, hanem inkább egy újrakevert változatban kívánja bemutatni Kantor már eleve nehezen meghatározható művészeti kísérleteit. Kantor elsősorban akcióművész, tehát videói, installációi, objektjei, plakátjai, képei mind-mind nyomok, egy bizonyos antiművészeti tevékenység nyomai.
A jelenleg Torontóban élő művész, aki 1976-ban hagyta el az országot, a Neoizmus megalapítójaként szerzett magának hírnevet szerte a világban (Párizs, Montreal, Portland, London, New York és Berlin). Az utóbbi évtizedben Kantor Ázsia különböző területeit kutatta fel és mutatta be munkáját Japánban, Thaiföldön, Indonéziában és Szingapúrban.
Idén májusban sorra került lengyelországi turnéja előre nem látott viharos érdeklődést kavart elsősorban a fiatal nemzedék köreiben.
Legutóbbi művészeti elismerései: 2001 Transmediale-díj, Berlin; 2004 Főkormányzói Kitüntetés a Vizuális és Média Művészetekért, Ottawa, Kanada; 2009 EMAF-díj (European Media Art Festival), Osnabrück, Németország.