A kiállításon 13 képből álló visszatekintést láthatnak a látogatók egymást váltó művelődéstörténeti korszakok antikvitás-képéből. Megtekinthető lesz Arany János Árkádiáról szóló költeménye, s nevezetes Arisztophanész-fordításának eredeti kézirata, amelyet eddig még nem láthatott a nagyközönség.
Külön érdekességei a kiállításnak az antik Róma képét bemutató 16. századi metszetek (Etienne Du Perac), történeti térképek (Ortelius, Horn, Braun) valamint a római emlékeket felelevenítő olyan művek, mint a jezsuita polihisztor Athanasius Kircheré, vagy a bolognai hadmérnök Luigi Marsiglié. Rövid betekintést kaphatnak a látogatók a római harcművészet (Caesar) és építészet (Vitruvius) gazdagon illusztrált koraújkori adaptációjába (Palladio, Lipsius).
A tárlókban 15–18. századi klasszikus görög illetve latin auktorok igényes, gazdagon kommentált és illusztrált szövegkiadásait helyezték el. A legrégebbi kiadás 1491: filozófusok (Platón, Arisztotelész), történetírók (Tacitus, Livius, Curtius Rufus, Suetonius, Sallustius), geográfusok (Ptolemaiosz, Sztrabón, Polübiosz, Pauszaniasz), költők (Vergilius, Horatius, Ovidius, Lucanus, Tibullus, Catullus).