Félidő – ez az első kiállítás címe. Talán már pályájuk feléhez érkeztek volna a művészek? – merülhet fel a kérdés a látogatóban. A Félidő viszont – értelmezésünk szerint – nem köthető életkorhoz, pusztán egy olyan pillanat, amely lehetőséget nyújt a művészeknek legfrissebb alkotásaik bemutatására, és viszonyítási pontként szolgálhat majdani műveik megalkotása során.
A kiállításra meghívott művészek pályafutásuk során több alkalommal mutatkoztak be mind hazai, mind nemzetközi kiállításokon. Műveik a klasszikus festészeti és grafikai hagyományok továbbéléséről tanúskodnak, illetve azokat ők maguk is megújítják, újraértelmezik. A képek – tárgyuktól függetlenül – a szemlélődő, kutató emberről mesélnek. Emberekről, akik természetben, monumentális épület tövében, vagy éppen sosem volt kertek mélyén, lépcsők tetején keresik helyüket; emberekről, akik a termálvíz páráján keresztül figyelik egymást, míg mások múltjuk „kútjába” tekintenek félve. A vászon vagy papír, az olajfesték vagy éppen tus, az ecset és a szén hűen szolgálja törekvéseiket.
A műtárgyak egy üresen álló iroda – korábban bankfiók – helyiségeiben kerülnek kiállításra. Az eredetileg más célra használt termeket a támogatók és a művészek közös munkájával alakítják át műalkotások bemutatására alkalmas térré. Különlegesség lesz, hogy a művészekről és munkáikról – a bank egykori pénztárában(!) berendezett vetítőben – Sinkó István képzőművész, pedagógus és művészeti író rövid videókon tart elemzést, hozzájárulva a művek értelmezéséhez. Nem mindennapi sajátossága a project ezen részének, hogy az előkészítő munkák menetét az érdeklődök a PAP Facebook oldalán követhetik figyelemmel, és így már jóval a megnyitó előtt részesei lehetnek az „akciónak”.