A kiállításon szereplő hanginstallációk intermediális alkotások, melyek egyszerre használják a klasszikus zene és a képzőművészet eszköztárát, ezáltal egybevonva és kitágítva mindkét művészeti ág fogalomkörét.
Kiállítók: Neon & Landa (NL). Leon Spek és Nanda Milbreta 2007 óta dolgoznak együtt hangművészeti munkáikon. Elektronikus és analóg „alapanyagok” kísérleti felhasználásával hoznak létre hanginstallációkat, szobrokat, hangszereket és zeneműveket. A művészpáros Waltz Promenade című munkája arra a kérdésre kíván választ adni, hogy hogyan adható hozzá a hang térhez, és hogyan képezhető tér a hang segítségével. A térben „klasszikus pózban” elhelyezett alumínium csövek rezonáló testekként funkcionálva adnak hangot, kihasználva az emberi hallást is lehetővé tevő elvet, mely a levegő nyomásának változásán alapszik. Az installáció által a hallható hang folyamatosan változik a Keringő dallamától kezdve egészen a kiszámíthatatlan hanghatásokig. Hans W. Koch (DE) Zeneszerző, performer. 2008-ban a linzi Ars Electronica díjazottja. Circle of Fifths című installációjában a virtuális és fizikai tér 12 hangszóró segítségével találkozik. A nyugati klasszikus zene évszázadokig a kvintkörre épült, mely 12 hangon alapszik. A 12 hangszóró mindegyike egy hangot szólaltat meg a tonális skálából, így a lejátszott dallam a befogadó helyének függvényében különbözik. A jól ismert zenei részletek így egy új olvasatot kapnak. Nagy Gergő (HU) Főbb alkotói területei a hanginstalláció, a performance és a zeneszerzés. Az MKE képgrafika szakán végzett 2009-ben. A Besorolás Alatt csoport egyik alapító tagja. Sinus című hang-objektjében a bipoláris szinusz görbe fizikális változását követhetjük nyomon fémlapok segítségével, melyekhez valós idejű hang kapcsolódik. Így a sinus görbe a fémlapok hangján keresztül jut el a hallgatóhoz.
Hanginstalláció kiállítás
A kiállítást kedden 18 órakor Sőrés Zsolt nyitja meg. A kiállítás a +3dB Kortárs Hangművészeti Fesztivál társrendezvénye.