A „Hol van a te Istened?” retorikai kérdés az Ótestamentum egyes részeiben (például Mikeás próféta könyve 7:10, vagy Zsoltárok 10: 42: 3; 115: 2) és néhány példabeszédben gyökerezik, amelyekben szembesítik az embert hitével. Bibliai eredete ellenére online használata nagyon elterjedt olyan mémek sorozatán keresztül, amelyekben a kérdést egy furcsa vagy veszélyes helyzetet ábrázoló képhez rendelik. Egy rettenetes csapás, amely a mély hiedelmeket hivatott megkérdőjelezni.
A digitális korszakban a globális kommunikációra alapvetően jellemző különös humoron túl arra gondolhatunk, hogy ez a kibillent időt jelzi. Van, hogy radikális zavar keresztez bennünket, és nem tudunk cselekedni, csak beletörődni és eltűrni ezt a nyelvezetet.
Egy ilyen kérdés súlya által vezetve egy olyan tömör társulás egyesíti a műveket, amelyek a zavarás, a remegés, a feloldódás és a szétbontás megnyilvánulásait mutatják. Vagy anyagi műveleteken, vagy konceptuális megfogalmazásokon, szinesztézián; furcsaságon; ezotérián keresztül metafizikai gondolatok és politikai kommentárok vannak összegyűjtve, hogy felforgassák a tantételeket és a várakozásokat, egy sűrű és zavaros légkörben.
művészek: Deyson Gilbert, Felipe Barsuglia & Ceticências, Maria Noujaim, Nina Botkay, Paulo Monteiro, Pontogor.
kurátor: Germano Dushá
* NINA BOTKAY PERFORMANSZA 17 ÓRAKOR.
A helyszínt az Eleven Blokk Művészeti Alapítvány biztosítja, amely egy független kezdeményezés a XI. kerületi kihasználatlan üzlethelységek kulturális és közösségi célú haszonsítására és népszerűsítésre.
///
The rhetorical question “Where is your God now?” may be rooted in certain passages of the Old Testament (Book of Micah 7:10 or Psalms 10; 42:3; 115:2 for example) and some parables in which one’s faith is being confronted. Despite of its biblical origins its online usage has gone viral trough a series of memes in which the phrase is tagged to an image depicting an odd or extremely challenging situation. A terrifying strike that is supposed to provoke established beliefs.
Beyond the curious humor common to fundamental aspects of global communication in the digital age, we can think of it as the sign of the unstable hour. When a radical perplexity crosses us in a way we can’t act but only assume and support language.
Guided by the weigh of such a question, this concise association unites works that show manifestations of disturbance, trembling, dissolution and dismantling. Either trough material operations or conceptual formulations, synesthesia; weirdness; esotericism; metaphysical thoughts; and political commentaries are brought together to convulse tenets and expectations under a dense and dazed atmosphere.
artists: Deyson Gilbert, Felipe Barsuglia & Ceticências, Maria Noujaim, Nina Botkay, Paulo Monteiro, Pontogor.
curated by: Germano Dushá
* NINA BOTKAY’S PERFORMANCE AT 17H.
The exhibition will be hosted by Eleven Blokk Művészeti Alapítvány an independent project which takes care and promotes cultural usage of different spaces in the 11th district
www.change-change.hu