Egyik legnagyobb újítása a mozgás pillanatszerűségének megragadása. Nagyon jó szeme van a képeken rejtőző apró poénokhoz, akár a komponálás, akár a téma, vagy a szerencsés időzítés szolgáltatta azokat. Vonzódik a sebességhez: számos felvételt készít gyorsasági versenyekről, az első automobilokról, a repülés hőskorának próbálkozásairól. Más képein megelevenedik a századelő arisztokratáinak élete, kutyát sétáltató dámák, elegáns urak, fürdőző fiatalok. Sok hírességről is készített portrét (Pablo Picasso, Jean Cocteau stb.), ismert modellek, színésznők állnak a kamerája elé. Festőként végzett és annak is tartotta magát, de a fotografálás végigkísérte egész életét.
Teljes fotográfiai életműve mintegy 160 ezer negatívból, üveglemezekből, diafilmekből, mozgóképekből és 120 szöveggel ellátott fotóalbumból áll. Lartigue-ot mint fényképészt először az amerikaiak fedezték fel és 1963-ben rendeztek neki önálló tárlatot a New York-i Museum of Modern Art-ban. Ezt követően világszerte számos kiállításon mutatták be fotográfiáit.
A nálunk bemutatott képeket születésének 100. évfordulójára válogatták mindabból, amit 1979-ben a francia államnak adományozott. (Csizek Gabriella)
A kiállítást a Jacques-Henri Lartigue Baráti Társaság (AAJHL) és a Francia Kulturális Minisztérium készíttette.