Jeges Ernő festő, grafikus, 1898. január 12.-én született a vajdasági Torontálvásárhelyen.
A Szentendrei Művésztelep alapító tagja, a XX. század egyik méltatlanul elfeledett, jelentős művésze. Művészetét sokáig az ismeretlenség homálya fedte. Nevével néhány évtized múltán P. Szűcs Juliannának a „római iskolával” kapcsolatos kutatásai során találkozunk.
Bodonyi Emőke a szentendrei Ferenczy Múzeum művészettörténésze a szentendrei művészet kutatása és annak fogalmának meghatározása során, emlékeztet bennünket az életmű fontosságára, Jeges Ernő művészetére, mely történeti szempontból is megkerülhetetlen.
Életművének megismertetésében áttörést az 1998-ban rendezett emlékkiállítása hozott, amelyet születésének századik évfordulója alkalmából rendeztek meg, a Szentendrei Képtárban. Azóta, számos kiállítást hoztak létre műveiből, ilyen volt a Volskbank, a Kiscelli Múzeum és a Nemes Galéria, – Jeges Ernő emlékére rendezett kiállítása, mely az életművet jelentősen felértékelte. Városunkban Veresegyházon, a múlt év őszén Molnár-C. Pál művészetét mutattuk be galériánkban. A tárlat a „rejtett értékek” szellemében született. A most megrendezett Jeges Ernő kiállítás folytatása annak a törekvésnek, mely bemutatni szándékozik a méltatlanul elfeledett nemzeti értéket képviselő festői életműveket. A Jeges Ernő kiállítás egyfajta konstellációban áll a múlt évi Molnár-C. Pál Kiállítással, illetve a jelenleg Gödöllő városában bemutatott Remsey Jenő művészetével. A kapocs Molnár-C. Pál esetében a „római iskola”, illetve Jeges kötődése Gödöllőhöz, személyes barátsága Remsey Jenővel és családjával.
Köszönet Jeges Andrásnak, a művész fiának, és Bodonyi Emőke művészettörténésznek, illetve mindazoknak akik a kiállítás létrehozásában segítségünkre voltak.
Tisztelettel ajánljuk a kiállítást a műélvező közönség számára. Klement Zoltán
Jeges Ernő (1898-1956) festő, grafikus kiállítása
A kiállítást pénteken 18 órakor Wehner Tibor művészettörténész nyitja meg.