Horváth Tamás István festőművész egyéni tárlatán hosszabb “tranzit zónai” várakozás után egy nagyívű összegző anyaggal találkozhatunk. Két jól elkülönülő világ jelenik meg két különálló teremben. A művész távoli országokban tett utazásainak élményei inspirálták a kiállítás egyik felét, útinapló szerű rajzok és olajfestmények formájában. A cím is erre utal, a jetlag az utazó betegsége, mely a sok időzóna átlépés közben léphet fel. A kisebb teremben látható kísérletező absztrakt munkák, egyfajta belső utazás szülöttei. Frottázsok, fotó átalakítások, hieroglif szöveg struktúrára emlékeztető biomorf lények különülnek el a már említett másik teremben látható klasszikusabb, realisztikus munkáktól.
Horváth Tamás István 2001- ben diplomázott a Képzőművészeti Egyetem festő szakán, azóta számos kiállítása volt, rajzot és festészetet tanított és jelenleg tanít. Emellett egy kortárs képzőművészeti galéria (Kertész29 Galéria) művészeti vezetőjeként tevékenykedett öt évén át.
A galériás évek alatt önálló kiállítása nem volt, így tekinthetjük ezt a mostani tárlatát egy visszatérésnek, ahogy ő mondta “hosszú tranzit zónai várakozás után”.
(Art9 Galéria)