Roma tematikájú kortárs fotókiállítás, ahol olyan alkotók képeit mutatjuk be, akik a hetvenes évektől napjainkig sajátos képi világgal örökítették meg a cigány sorsot. A kiállítást a századelőtől kezdve ugyanebben a témában készített fotográfiák egészítik ki, kísérletet téve arra, hogy egymás mellett mutassunk be közel egy évszázados különbséggel roma arcokat, szokásokat és mindennapokat, ahogy a fényképészek több generációja látta, látja őket a fotográfia kezdeteitől a kortárs fotóművészetig, és képek, ahogy a romák magukat láttatják.
A profi fotós anyagot a romák által készített nem művészi igényű fotókkal, bensőséges fotóalbumok képeivel, a roma privátfotográfiával állítjuk párhuzamba, hogy az előbbiek igazságtartalmát, az alkotók látásmódját megvizsgálhassuk. Kiderülhet, hogy hogyan változott a fotográfia nyelvezete, technikája, a fotósok szemlélete, a romák és az objektív viszonya a fotográfia kezdeteitől a mai napig.
A kiállítás archív részét a Néprajzi Múzeum, a kecskeméti Magyar Fotográfiai Múzeum és a Horus Archívum gyűjteményéből illetve roma családi fotóalbumokból válogatjuk.
A kiállításon külön szekcióban bemutatják a Magyar Iparművészeti Egyetem diákjainak a Design in Situ pályázatra készített szociális bútorterveit.
A kiállítás illetve a hozzá kapcsolódó programsor szervezésében közreműködik a Rádió C, a Roma Sajtóközpont, a RomaArt internetes portál és az Amaro Drom újság. Támogatónk a HP Magyarország Kft.
A kiállításhoz filmsorozat és beszélgetések kapcsolódnak a romaoktatás, a romamédia témáiban.