19.00 és 21.00 óra között a program szervezői kommenteket, ötleteket és asszociációkat várnak a látogatóktól a Könyvtér felvetéseivel kapcsolatosan – melynek tematikái az olvasás, szövegértés, archívum, kutatás, független kiadás, művészkönyvek, valamint az elmélet és gyakorlat viszonya. A látogatók a projekttel kapcsolatos javaslataikat a helyszínen rendelkezésre álló cédulákra vagy táblákra írhatják. Az érdeklődőket a Labor csapata házilag készített szendvicsekkel látja vendégül, zenét DJ Gandharva szolgáltatja.
A Könyvtér a Labor kortárs képzőművészettel kapcsolatos könyv, folyóirat, fanzine és egyéb kiadványokat gyűjtő / bemutató tematikus programsorozata. A kortárs kultúra különféle területeinek bevonásával a Könyvtér elsődleges célja, hogy a művészeti gyakorlat és elmélet határait folyamatos újragondolás tárgyává tegye. A Könyvtér a bemutatott tematikák kapcsán – művészkönyvek, szöveggyűjtemények, fanzinok, archívumok – a szakmai workshopoktól a gyerekfoglalkozásokon át változatos programokat kínál. A „csendet kérünk” klasszikus könyvtári regulát figyelmen kívül hagyó projekt szándékai szerint a kötetlenebb szakmai beszélgetésekhez teremt megfelelő atmoszférát.
„Polctörlés“ : a folyamatosan bővülő könyv és folyóirat gyűjtemény anyagára épülő beszélgetések és művészeti akciók.
Nyitva tartás: A Könyvtér hetente kedden és csütörtökön 16-20 óra között látogatható. A helyben olvasható könyvek mellett ingyenes wifi hozzáférést biztosítunk, továbbá önköltséges áron kávé és tea is kapható.
A 2010-es Polctörlés estek programja:
társadalomtudományi szerkesztőségek és képzőművészek közös estje;
privát könyvtár – felkért szereplők nyilvános könyvajánlója;
zine kiállítások és gyűjtés;
jegyzet és vázlat találkozó;
archívumok és gyűjtemények bemutatása;
close reading – elméleti szövegek közös olvasása;
Ez a papír!- sorozat;
Művészetelméleti és gyakorlati szabadiskola,
tranzitblog offline,
kutatási kiállítások;
kölcsöntér – labor residency;
filmvetítések (Beszélgetések filmen)
LABOR
A Labor, mely 2007 szeptemberében a C3 Kulturális és Kommunikációs Központ Alapítvány, a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület és a Magyar Képzőművészeti Egyetem együttműködésében jött létre az egykori Stúdió Galéria (Képíró utcai) tereit használva. Az együttműködéshez 2009-ben csatlakozott a tranzit.hu, kortárs művészeti program.
A LABOR egy rugalmasan működő, közös (alkotó) tér, amely nem hagyományos kiállítási formában megvalósuló kortárs művészeti projekteknek/bemutatóknak, a művészeti kutatómunkának, tematikus program-sorozatoknak biztosít helyszínt. A LABOR feladatának tekinti a kortárs képzőművészet társadalmi felelősségének és tudástermelő szerepének hangsúlyozását.