Részletes program:
10.30-11.45 Színész-válogatott – Veresegyház focicsapata Barátságos labdarúgó mérkőzés. Helyszín: Veresi sportpálya
12.30-13.30 Kultúr Kalandor Kiállító Kert és egyben – A testet öltött művészet című kiállítás megnyitója
13.30-22.00 Folyamatos programok a Kultúr Kalandor Kiállító Kertben: – Gyerek programok – arcfestés, játszósarok, gyerekelőadás – Tárlatvezetés – Kirakodó iparművészeti vásár – Sanzon délután: Pálfy Zsolt és zenekarával – Art Six zenekar rock and roll party.
Kultúr Kalandor Kiállító Kert névvel nyílt meg Veresegyházon, a Gerbera utcában a térség legújabb időszakos nyitva tartású kulturális tere. A július 3-án kiállított művek jelentős mértékben kötődnek Veresegyházhoz, hiszen az itt alkotó művészközösség tagjainak alkotásai láthatók a kiállító kertben. Ez a kezdeményezés elég újszerű és a helyszín is izgalmas.
A kiállítás szervezője, a Kultúr Kalandor Egyesület úgy határozott, hogy szeretné Veresegyház színes kulturális életét egy szabadtéri kiállító térrel gazdagítani, melynek helyszínéül egy gyárak, üzemek közötti kertet választott. Ez a választás is jól kifejezi az Egyesület küldetését, amely nem más, mint közel hozni egymáshoz az ipart és a kultúrát.
Az első kiállítás témája „A testet öltött művészet”. A rendezvény célja nem csupán a művek bemutatása, hanem azoknak is a reflektorfénybe állítása, akik ezeket az alkotásokat létrehozzák. Éppen ezért ezen az egynapos kiállításon az alkotók a látogatók között maradnak és mesélnek műveikről.
Nézzük a listát, kikkel lehet majd találkozni ezen a napon:
Horváth István szobrász – Erdőkertesen alkotó művész. A térségben több bronz és kő szobrát láthatjuk. Többek között a Kezek című kőszobor, amely Veresegyházra Szada irányából érkezve fogadja a beérkezőket.
Ilés-Muszka Rudolf képzőművész – Művészeti élményét a természet gazdag formavilágából meríti. Alkotói produktuma tiszta, felesleges közlésektől mentes. Technikai tudása és szellem látása, egyszerre jelenik meg alkotásaiban egyensúlyt teremtve a mű egészében. Művészi tevékenységet élethivatásként űzi.
Kun Éva keramikus – a maga jellegzetes szobrászi látásmódjával a modern figurativitás egyik úttörője. Szokatlan tárgycsoportosításai éppúgy, amint a japán eredetű raku technika mesterségbeli adottságainak ügyes használata az utóbbi évtized kedvelt és ismert művészévé tették. Ehhez nagyban hozzájárult az a széleskörű hagyományápoló tisztelete is, amellyel néhány társához hasonlóan a kárpát-medencei művelődés forrásaihoz is fordult. Számos díja, kiállításainak, megbízatásainak gazdagsága a jó művészi választás ékes bizonyítékai.
Megyeri László faszobrász – sokáig restaurátorként alkotott, így mesterévé vált a technikának. Elsősorban mitológiai, bibliai és történelmi témákat örökít meg szobraiban. A háromdimenziós tárgyait különös, szokatlan aspektusból ábrázolja, láttatja a szemlélővel. Célja, hogy egy történelmi vagy mítikus mozzanatot megörökítsen és felismerhető szépen kidolgozott alkotásokat hozzon létre. A sokféle anyag mellet főként fát részesíti előnyben, több munkáját csodálhatjuk meg köztereken.
Mendel Melinda keramikus, előadóművész, költő – egy igazán sokoldalú alkotó. Mind a kötészetben, mint a képzőművészetben hagyott maradandó nyomot. Megválasztották az Egyetemes és Magyar Kultúra Lovagjává, alkotása bekerült 2000-ben a Legjobb 2000 művészeti alkotás közé a világon.
Mitsui Sen Isumi szobrász – Első állomások: Taiheiyo Művészeti Akadémia, 1972: Michelangelo-aranyérem; 1989: Művészetbarátok díja; Első Országos Szobrászrajz Biennálé díja. 1969 és 1976 között Olaszországban élt, 1976-ban telepedett le Budapesten. Szobrokat és grafikákat készít. A japán kultúra népszerűsítésére origami-foglalkozásokat tart. Alkotásainak szellemisége a Zen-buddhizmussal rokonítható, de művészetére hatottak a modern európai elvont szobrászati törekvések is. Monumentális igényű kisplasztikái portrék, természeti jelenségek, növények és állatok elvonatkoztatott, misztikummal áthatott átírásai, kalligrafikus jelek megjelenítései, illetve szabad formavariációk. Formaképzése szűkszavú, anyaga a bronz, a kő és a fa. 1987-ben jelent meg A japán kert titkai c. könyve.
Németh Marcell szobrász – 2007-ben végzett a Magyar Képzőművészeti Egyetemen szobrászként. fiatal kora ellenére már volt kiállítása a KOGART Házban, és a Veresegyház Udvarház Galériában. Kisplasztikái és szobrai a merészebb irányvonalat képviselik.
Veress Enéh szobrász – Első mesterei Marosvásárhelyen Gyarmati János és Barabás Éva voltak. 1984-88: Tonitza Művészeti Iskola, Bukarest, mestere: Kocsis Előd. 1990-től
Budapesten él. 1991-97: Magyar Képzőművészeti Főiskola, mesterei: Bencsik István, Somogyi József. 1994: Forrás-díj; 1996: Herman Lipót-díj.