Farkas Zsuzsanna első önálló kiállítását témagazdagság, és a grafikai technikák sokfélesége jellemzi. Rendhagyó ez a tárlat, mely nem csupán a szokásos szemlélődést kínálja. Néhány alkotás népszerű gyermekjátékot mintáz, így a műélvezet mellett játékélményt is szerezhet a látogató: A világos és sötét sereg csak ránk vár, hogy több ezer éves csatájukat eldöntsük a sakkmezőn. Linómetszéssel elkészített kártyalapokon, vagy óriási képeskönyv lapjain elevenedik meg a lovagkor világa. Ismert népmesék segítségével fejleszthetjük memóriánkat. Középkori társasjátékkal járhat „libakörtáncot” gyermek és játékos felnőtt egyaránt. Farkas Zsuzsanna grafikai adaptációi révén ördögök, manók, boszorkányok, sárkányok és képzelt lények vezetnek bennünket a középkor ihlette fantázia mesés világába. A tárlat része a „Romantika éve” rendezvénysorozatnak.
A kiállításhoz játékos hétvégi foglalkozások kapcsolódnak, melyek minden korosztály számára élményt nyújtanak. A középkor világa kel életre az ügyességi és műveltségi feladatokból álló lovagi tornán, melynek végén a hagyományoknak megfelelően ütjük lovaggá a legkiválóbbakat.
A foglalkozáson drámajáték, képzőművészeti és anyanyelvi nevelés is folyik. A részt vevők játékos formában ismerkedhetnek meg a lovagi erényekkel, a lovagi szerelemmel, a trubadúrok költészetével. A középkor művelődéstörténeti korszakának bemutatása mellett a kortárs képzőművészet közvetítése, és az önálló alkotásra ösztönzés is része a foglalkozásoknak.