A design legrangosabb hazai kitüntetése megújult formában várja az érdeklődőket. A szakmai zsűri által kiválasztott díjazottak, a különdíjasok és az okleveles pályázók összesen mintegy 50 innovatív modellje
2003. december 10. és 2004. január 4. között látható az Iparművészeti Múzeumban, hétfő kivételével naponta 10-18 óráig.
Ha csak az idén 4 kategóriában beérkezett pályaművek számát nézzük, a névváltoztatás – Ipari Formatervezési Nívódíjról Magyar Formatervezési Díjra – és az újjászületett pályázati kiírás beváltotta a hozzá fűzött reményeket. Az újítások különösképpen a diákokat bátorították fel pályaműveik beküldésére. A modellek év végi seregszemléje jó szívvel ajánlható mindazoknak, akik átfogó képet szeretnének kapni a hazai formatervezés folyamatos térhódításáról.
A design ma már a vállalati tevékenység minden mozzanatában – az emblémától a gyártósorig – szerepet kap. E jelenség felismeréséből származik a pályázat új kategóriája, a vizuális kommunikáció. Az is a pályázat kiíróinak szemléletváltását
tükrözi, hogy idén először nem csak kész termékeket lehetett benyújtani, hanem
terveket is. A terv és a diákmunka kategóriák nyertes pályaművei fiatal formatervező tehetségek gyártásra kész, ám még megvalósítatlan terveit vonultatja fel.
A jövőre 25. évfordulóját ünneplő díj tartalmilag változott ugyan, ám célja negyedévszázada ugyanaz: a kiemelkedő teljesítmények elismerésével és népszerűsítésével a hazai termékek nemzetközi versenyképességének erősítése.
(Forrás: Ikon)
Magyar Formatervezési Díj 2003
Ha csak az idén 4 kategóriában beérkezett pályaművek számát nézzük, a névváltoztatás – Ipari Formatervezési Nívódíjról Magyar Formatervezési Díjra – és az újjászületett pályázati kiírás beváltotta a hozzá fűzött reményeket.