Kiállító művészek:
Gáll Dia, Hannibál Kata, Kispéter Zoltán, Kovács Nóra, Kovács Balázs (XRC), Lovas Péter, Szolga Hajnal, Tóth Máté, Tészás Péter (SosemArt Kulturális Egyesület)
A kiállítás célja felmutatni azokat az egyéni véleményeket, illetve kérdéseket, melyek a fent említett „MIÉNK A VÁROS” témára épülnek, kihangsúlyozva az alkotók által fontosnak tartott városi értékeket, illetve hiányosságokat. Nem térfoglalásról van szó, hanem sokkal inkább gondolati teremtés, probléma-felmutatás a cél. A kiállításban résztvevő alkotók, az adott városi struktúrákra, az azokat alakító emberekre (város) reagálnak, kifejezésre juttatva az elgondolást, miszerint a városban élő ember nem csak él, hanem átél is, valamint formálja környezetét és az is hasonlóképpen hat az egyes szubjektumokra. Az installációk, alkotások vizuális összhangját a fekete-fehér, színes kontrasztokkal szándékozunk megteremteni. Ez a kétpólusú működési elv teremti meg azt a szimbiotikus viszonyt, melyet városnak hívunk. Összehangolt munka során kívánunk létrehozni két akciót, valamint egy kiállítást, melyen az akciók dokumentálva jelennek meg, mozgókép formájában.
Akció1:(F)eltűnő bicikliút – (street art) térfestés Uránvárosban, az Uránbányászok tere és az Olimpia üzletház közötti sugárút járdáin. Mindkét oldalon két-két vékony csíkot festünk, jelölve, hogy az akár bicikliút is lehetne. A csíkok a szokásos közlekedési jelek színeitől eltérően nem fehérek, hanem rózsaszínűek. Ez azért fontos, hogy a művészeti üzenet világossá váljék. Az akció neve is sejteti, hogy célunk a figyelemfelkeltés és a gondolatébresztés. A jelzések nem maradandóak, fokozatosan elkopnak, mivel környezetbarát anyagokkal dolgozunk.
Akció2: Óvó Avar – (landart), őszi hangulatfestés. Az erdei hangokkal aláfestett és avarral behintett Jókai téren a természetes közeget vonjuk be az urbanizált térbe. Ezáltal hangsúlyozzuk, hogy a természet egy színes élőlényvilág, egy élettér, mely a város lakóinak is sajátja. Az egynapos térfestés a kiállítás nyitó akkordja, melyet a nap végén lebontunk, és a teret tisztán adjuk át.
A kiállítás videó-, fény-, és hanginstallációk, fotók sajátos keverékéből épül fel. Látványvilágában a fekete-fehér és színes kontraszt dominál. Egyfajta „társasjáték” az emberi viszonyokról, a kapcsolatokról, helyzetekről és ezek milyenségéről városi szinten. Az installációk jellegük szerint szimbólumok, motívumok felsorakoztatása, melyek mozgóképekben, objektekben, térszervezésben manifesztálódnak.