A Magyar Nemzeti Múzeum 2008-2009 fordulóján 985 Robert Capa felvételt vásárolt a Capa hagyatékát őrző New York-i International Center of Photography gyűjteményéből. A megvásárolt képek közül 48 eredeti Robert Capa papír pozitív (hírügynökségi példány, azaz „press print”), a további 937 kép pedig műtárgy-együttest képező sorozat, az ún. Robert Capa Master Selection. A felvételek négy földrész huszonhárom országában készültek.
A sorozatban a második világháború előtti időkből 461 felvételt találunk, melyek között a spanyol polgárháború képei a legfontosabbak. 276 fotográfia a világháború frontjain keletkezett. Elég csak a normandiai partraszállást, Steven Spielberg filmrendezőt is megihlető, megrázó erejű képeire emlékeztetnünk. A világháború után 154 fotográfia ábrázolja az újabb harcokat, szenvedéseket: Izrael állam megalakulását és az indokínai háborút. 46 képen pedig olyan hírességeket láthatunk, mint Gary Cooper, Ingrid Bergman, Alfred Hitchcock, John Steinbeck, Pablo Picasso, akiknek portréi másik oldalról villantják fel Capa sokrétű tehetségét.
E gazdag anyagból a Magyar Nemzeti Múzeum 2009 őszétől két vándorkiállítást indított szerte az országban.
A győri Városi Művészeti Múzeumban október végén nyíló kiállítás közel 40 képet mutat be: a spanyol polgárháborúban készített felvételektől a második világháború harcainak egy-egy képén át az ázsiai haditudósításokig. A tárlat nem szokványos keretbe kívánja helyezni a sajtófotókat: a fotóriporter tekintetét követve célja elsősorban annak kifürkészése, miféle képeket tár elénk a múlt, ha másképpen nézzük, mint eddig.