Szombattól látható Hajtmanszki Zoltán Balogh Rudolf-díjas fényképész nemzetközi kitekintéssel készült fotódokumentumának kiállítása.
Hajtmanszki Zoltán fotóanyaga, amely 1992-től napjainkig készült, és folytatólagosan ma is készül – André Kertész On Readig című, az olvasásról szóló képeinek inspirációit is szem előtt tarva – egy nemzetközi kitekintéssel készült fotódokumentum a globális írásbeliségről. Az alkotó Kurt Vonnegut egy gondolatát választotta a kiállítás mottójául: „Csak hogy néhányan közülünk tudnak írni és olvasni, meg egy kicsit matekozni, még nem jelenti azt, hogy jogunkban állna leigázni a világot.” A tudás hierarchiáját kutató dokumenum-fotográfus a globális társadalomhoz fordul, és arra kérdez rá, hogy felelősen használjuk-e az emberiség által máig felhalmozott ismereteket, vagy komoly vétek azt tanítanunk, hogy a „tudás hatalom”? Miközben szebbnél szebb jeleneteket talál az olvasás élményének illusztrálására, és biztosan állítja, hogy az írástudás tett bennünket emberré, újra és újra szembesülünk a képeken az olvasó társadalom végletes polarizáltságának megrázó tényeivel. Hajtmanszki szerint „a tudás ma korlátlan hatalom, és jó uralkodóhoz illő módon, nagyon sürgősen felelőssé kell válnia”.
Az Olvasók című kiállítás anyagát 340 dokumentumfotó és a képek ihletésére íródott hét angol nyelvű esszé képezi, melyek a galéria falain és számítógépes slide-show formájában tekinthetők meg.