A művész gondolatai:
„A készítendő művek reliefek és objektek, melyeknek összefoglalóan lényegük, hogy fából, kartonból, vágott telefonkönyvekből (tehát különböző anyagokból), készített filigrán hasábok sokasága egyenként egymással egy követhetetlenül logikátlan logikus együttesben alkotja a képmező jó részét és önmaguk helyzetéből adódóan fényeket ill. árnyékokat indukálnak.
A könyvképeknél a játékosan rendezett könyvhasábok élein látensen megjelenő betűk a kultúrába vetett hitet és optimizmust is kívánják közvetíteni az elsődleges látványon túl. A könyv megjelenítése és felhasználása már régóta foglalkoztat, mert a könyv a kultúra látványos közvetítője.
A művek másik csoportja a két, vagy három félből, harmadokból variálhatóan összeállítandó művek – reliefek, mintegy szárnyas-oltár, a hitet, mint apriori fogalmat érzékeltetik ugyancsak az elsődleges fény-árnyék megjelenésén túl. Ennél a műtárgycsoportnál a műbe beépített tükör „fénysávok” a szemlélődő és a mű közötti kapcsolatot (interaktivitást) kívánja megteremteni.”
A kiállításhoz kapcsolódóan, a RAJZOLJUNK! múzeumpedagógiai program keretén belül a művész tárlatvezetést tart és rajzolásra hívja a diákokat október 5-én, 10-13 óráig. Téma: A hidak, amik összekötnek a valóságban és a gondolatban.