Robert Capa tizennyolc év alatt öt háborúban vett részt, szinte filmszerűen örökítette meg a közelharcok pillanatait. Ő volt a XX. század modern szeme: nemcsak látott, hanem közvetített a világ számára a fontos történésekről: a normandiai partraszállásról, Izrael megszületéséről, Magyarországról, Koreáról, híres emberekről, katonákról. Bár Capát elsősorban haditudósítónak tartották, több volt annál: olyan művész, akinek alkotásai bizonyítják, a múlt fényképei hatással vannak a történelemről való közgondolkodásra.
A normandiai partraszállásról készült képei az egész világon ismertek, az utóbbi időszakban azonban egyre nagyobb érdeklődéssel fordul a média, a film- és könyvipar is Capa élete, magánélete felé. Nemrég számos könyv jelent meg életútjáról, fotóiról, s Hollywoodot sem hagyja hidegen a magyar származású fotóművész élettörténete. Barátai között tudhatta például Ernest Hemingwayt és Pablo Picassót, akikről szintén készített portrékat.
A világhírű fotóművész szerelmi élete sem volt mentes a kalandoktól. A XX. század egyik misztikus szerelmi kapcsolata is Capához köthető. A fotós beleszeretett a gyönyörű színésznőbe, Ingrid Bergmanba. Bergman ekkor még házas volt. A nő egy ideig hűséges maradt a férjéhez, de később szerelmes lett Capába. A vakmerő fotográfus óriási befolyással volt Bergmanra, később mégis szakítottak, mert Capa nem merte elkötelezni magát.
A Dobó István Vármúzeum Robert Capa /H/arcok című kiállításán a harctéren készült fotók mellett felbukkannak híres művészportrék is egy másik nézőpontból felvillantva a gazdag életművet. A tárlatot 2011. január 16-ig láthatják az érdeklődők a múzeum Dobó-bástyájában.