A JövőKép című kortárs képzőművészeti projekt folytatásának tekinthető TérErő egy a jelenünket döntően meghatározó fogalom köré összpontosít kiállítást, könyvet; képet, gondolatot: a hatás kérdését járjuk körül.
Hogyan hatnak a kortárs műalkotások ránk, egymásra; időben, térben? Milyen erővel hatnak kifelé és milyen hatásokat fogadnak be; milyen térerők hatnak rájuk, és milyen erőterekkel bírnak? Hogy hatnak a kiállítóterek falain belül és kívül, tartalmi, formai, minőségi és még ki tudja hány tekintetben. Halmazaik metszik-e egymást?
Vannak-e találkozások?
A TérErő című képzőművészeti projekt folytatása a 2002-ben létrehozott JövőKép című kiállítás-sorozatnak és albumnak.
A K. Petrys Ház (www.petrys.hu) ezúttal is tizenkét kortárs magyar képzőművészt kért fel arra, hogy vegyen részt projektjében. Bernát András, Bukta Imre, Chilf Mária, Csurka Eszter, drMáriás, Duliskovich Bazil, feLugossy László, Nádler István, Roskó Gábor, Soós Tamás, Swierkiewicz Róbert és Szűcs Attila 12 táblaképet készítettek a megadott témában, és részt vettek egy interjúsorozatban.
A TérErő projekt olyan gondolatébresztő alkotássorozat, melynek részeként a művészek motivációikról, felvetéseikről, gondolatvilágukról a műalkotáson túl a könyvben interjúk, Pálos György rendezésében portréfilmek formájában is számot adnak. A kiállítást kísérő katalógusban a 144 alkotás reprodukciója mellett Winkler Nóra, Horváth Judit és Erdélyi Zsolt Superman művészekkel készített interjúi is szerepelnek.
A kötet előszavát Spiró György és Petrányi Zsolt írták.
Az alkotások 2008. június 2-i megnyitóval a budapesti Műcsarnokban kerültek elsőként bemutatásra.
Előzmények:
A JövőKép-projekt eredményei:
Az album a 2003-as Ünnepi Könyvhéten Szép Magyar Könyv díjat nyert.
A kiállítás 9 magyarországi és 7 külföldi kiállítóhelyen került bemutatásra, s az érintett városok gyűjteménye is gazdagodott egy-egy képpel a kiállítási anyagból.
A kiállítás megtekintése díjtalan!