A kiállítás a Gallery Weekend Budapest 2018 programjának része és 2018. október 5-ig látható.
Koós tárlata egyúttal az utolsó kiállítás, melyet a Chimera-Project Galéria, kereskedelmi galériaként mutat be és egyúttal utolsó a Klauzál téri kiállítótér rendszeres kiállítási programjában.
A Chimera-Project jelenleg zajló szerepváltására Koós egy emblematikus hely-specifikus installációval reflektál, amely legújabb munkája, a kiállítás címét adó «Văii Morilor» mellett szintén látható lesz. A két bemutatásra kerülő installáció által érzékelhetővé válik Koós egyedülálló eszköztára, mellyel a grafika médiumának újraértelmezésével személyes kötődésű helyek, terek és tárgyak feldolgozását végzi.
A két bemutatásra kerülő installáció által érzékelhetővé válik Koós egyedülálló eszköztára, mellyel a grafika médiumának újraértelmezésével személyes kötődésű helyek, terek és tárgyak feldolgozását végzi. Koós élet-nagyságű reprodukciói egyben meg is haladják a médium kanonikus összefüggésrendszereit. A reprodukciók szuverén entitásokként, az alkotás folyamata révén további értékekkel felruházva kerülnek be a kiállítótérbe és így éles ellentétben állnak egy “másolat”-tal asszociált kvalitásokkal. Koós az elmúlt évek során egy egyedülálló művészi praxist alakított ki. A különböző médiumok kombinációinak tökéletesítése, azok esztétikai komplexitása, az alkotói folyamat és elemeinek újraértelmezése révén Koós egy erőteljes, unikális nyelvrendszert alakított ki. Legújabb munkája, a «Văii Morilor» túlmutat a biográfiai ihletettségű tárgyak, helyek és a személyesség körén és egy olyan jelenségre mutat rá, mellyel a művész Aleșd kisvárosában (magyar nevén Élesd) találkozott. A város látképét mindenütt farakások dominálták, melyek főleg a panelházak környékén koncentrálódtak. A farakások múltat idéző látképe éles ellentétben áll a panelházakkal, melyek valaha a modern és urbánus élet ígéreteként épültek. Az abszurd látkép hátterében egyszerű és evidens okok állnak: Élesd nincs rácsatlakozva a gáz hálózatára, így az otthonokat továbbra is fával fűtik, melyek a szomszédos Văii Morii nevű erdőből származnak.
A Chimera-Project lényegi átalakuláson megy keresztül, mely mind működési modelljét, mind szerepeit és tevékenységeit meghatározza.
A Chimera-Project Galéria méretével és profiljával a nemzetközi és a hazai művészeti piac és szcéna jelenlegi szerkezetébe és tendenciáiba ágyazva nem működtethető fenntarthatóan az alapítók szándékának és érdeklődésének megfelelően. Az alapítók ezért úgy döntöttek, hogy a Chimera-Projectet a jövőben nem galériaként működtetik tovább. A művészeti mezőben betöltött szerepét átalakítva a Chimera-Project jövőbeli projektjei döntően nemzetközi kiállítások, kurátori és csere-programok keretében fognak megvalósulni a közép-kelet európai régiót továbbra is fókuszban tartva.