A kiállított alkotások, sőt, talán minden alkotás azt mutatja be, hogyan reagál a művész a mindennapok feszültségére és szépségére, milyen az érzés – és gondolatvilága. Diszkriminációról még ma is beszélhetünk, annak ellenére, hogy mindenki egyként vallja: a művészetnek nincs neme, csak minősége van.
A festőnő, mint fogalom, évszázadokig annyira ritka volt, hogy az egész világon csak néha bukkant fel egy-egy. A hivatalos művészképzésben nők nem vehettek részt, a szigor csak a XX. század elején kezdett oldódni, addig inkább csak emlékezetes kivételek voltak − vezet be a női festészet múltjába Vincze Angéla, festőművész, a most nyíló, Női vonal tárlat kurátora.
Bár rengeteg tehetséges női festő van Magyarországon (is), a nagy megrendelések, munkák és díjak még mindig a férfiaknál landolnak. Mi erre a jelenségre akarunk reagálni azzal, hogy ötven festőnő képeit gyűjtöttük össze a legfiatalabbaktól a doyenekig.
A kiállított szerzők között szerepel Marosi Júlia, Bikácsi Daniella, Kleinheincz Magdolna, Krajcsovics Éva, Mayer Berta, Verebics Ágnes, Makó Judit, de persze nem lehet mind az 50 nevet felsorolni.
A beszélgetés 13.30-kor kezdődik a meghívott előadók, Feledy Balázs, Szabó Noémi, Kiss Zoltán, Szakolczay Lajos részvételével. A tárlat október 29-ig várja a látogatókat.
Van-e neme a tehetségnek? – Női vonal a Ferencvárosban
A kiállítás péntektől látogatható.