Vera Molnár, a magyar származású, a 40-es évek végétől Franciaországban élő festőművész egyike volt az első képzőművészeknek, akik az ötvenes évek végén megjelenő számítógépeket műalkotások létrehozására kezdték el használni.
Programozott algoritmusok alapján egyszerű geometriai alakzatokból készített festményeket. 1960-ban még csak elképzelt, elméleti számítógépen, kidolgozva a „képzeletbeli gép” koncepcióját, majd 1968- tól már tényleges számítógépen alkot. A hetvenes évek derekán férjével, François Molnárral közösen már kreatív művészi számítógépes szoftvert fejlesztenek Molnart néven.
1978-tól, az első londoni önálló kiállításától kezdve állandó résztvevője a nonfiguratív konkrét képzőművészeti kiállításoknak. Művei többek közt olyan múzeumokban találhatók meg, mint a párizsi Musée National d’Art moderne, Centre Pompidou, a londoni Victoria and Albert Museum, a drezdai Staatliche Kunstsammlung, łódzi Museum Sztuki vagy a brémai Kunsthalle.
Magyarországon viszonylag későn, 1979-ben jelentkezik önálló kiállítással, azóta több tárlata is megrendezésre került a Szépművészeti Múzeumban, a Kiscelli Múzeumban, a MODEM- ben. A nemzetközi szinten is egyedülálló magángyűjteménynek helyet adó balatonfüredi Modern Műtár / Szöllősi-Nagy – Nemes Gyűjtemény az idén 99 éves, máig aktívan alkotó Vera Molnár tiszteletére kétrészes kiállítással jelentkezik.
A július 15-én, 17.00 órakor nyíló Vera Molnár 99 – Ritmusok és algoritmusok című tárlat az alkotó elmúlt hatvan évben készült munkáiból nyújt reprezentatív válogatást. A Rényi András kurátori munkájával készülő kiállítást Kumin Mónika művészettörténész nyitja meg. A kiállítás novemberig látható, majd jövő márciusban a kiállítótér Vera Molnár 100: Dürer_Cezanne_Klee_@computer_art címmel ünnepli a 100. életévét betöltő művészt.
Megnyitó: Július 15, 17:00