Budapest 1956, a forradalom címmel, Erich Lessing fotóiból válogatott album jelent meg a budapesti 1956-os Intézet és a párizsi Biro éditeur közös gondozásában.Az osztrák Erich Lessing a Magnum ügynökség munkatársaként, Robert Capa nyomdokain járva, 1956 történéseit közvetlen közelről követte, és a forradalom kitörését megelőző hónapoktól, 1956 júliusától, a véres eseményeken át, egészen a bukás utánig, 1957 januárjáig, többszáz fotót készített. Négy fejezet, a Vihar előtt, a Forradalom, a Kudarc és az Emlékezet idézi fel a történészi szempontból ma már valóban történelemnek tekinthető, de sokak számára még saját, megélt tapasztalatokat jelentő eseményeket. A jól ismert vagy már elfeledett politikusarcokat, szónokokat, harcok nyomait viselő utcákat, a szabadság örömétől ittas vagy éppen bosszúvágytól feltüzelt embereket, az ennivalóért sorbanállókat, az országból menekülőket megörökítő felvételek sokak számára emlékébresztő képek, a fiatalabb generációt pedig azért érdekelhetik, mert általuk érthetőbbé, átérezhetővé válik mindaz, amiről már sokat és sokféleképpen hallottak.
Lessing nem törekedett se többre, se kevesebbre, mint hogy jó fotóriporterként a lehető legobjektívebb képet nyújtsa mindarról, aminek szemtanúja volt, de kifinomult érzékenységének, empátiájának és éles szemének köszönhetően, fotói közt számos olyannal találkozunk, amely túllép a riportfotók kategóriáján. A mintegy kétszáz felvételt tartalmazó kötet egyszerre történelmi dokumentumkönyv és lebilincselő fotóalbum. Értékét emeli, hogy a képek mellett érdekes és értékes tanulmányokat is olvashatunk Fejtő Ferenc, Konrád György és Nicolas Bauquet tollából.
A Forradalom ötvenedik évfordulója alkalmából készült könyv egyidejűleg hat nyelven került kiadásra. Hivatalos franciaországi bemutatójára a napokban kerül sor.