A 2004-ben megnyílt és magánalapítványként működő La Maison Rouge, melynek alapítója, Antoine de Galbert maga is jelentős kortárs képzőművészeti gyűjteménnyel rendelkezik, többnyire francia és külföldi magángyűjteményekből rendezett kiállításoknak ad otthont. Ezúttal a belga-brazil Sylvio Perlstein négy évtized alatt létrehozott kivételes darabokat tartalmazó kollekciójából láthatunk válogatást. A huszadik század szinte valamennyi fontosabb irányzata, a dada, a szürrealizmus, az arte povera, a minimal art, az újrealizmus, a konceptuális művészet, valamint a hatvanas évek francia és belga művészete jelen van a gyűjteményben. A több mint kétszáz alkotás közt természetesen ott van a kiállítás névadója, a Barbara Kruger által 1987-ben készített a «Busy Going Crazy» is, emellett láthatjuk Marcel Duchamp L.H.O.O.Q-jának két verzióját, Man Ray ruhafogasakból összeállított mobil-szobrát, Marcel Janco reliefjeit és rajzait, René Magritte festményeit, guasait, Yves Tanguy szürrealista tájképét, Picabia és Jean-Michel Basquiat rajzait, Bruce Nauman neonjai és videóját, Rebecca Horn tintát spricccelő szerkezetét, a «The Prussian Bride Machine»-t, és Joseph Kosuth egy radiátort tárgyi valóságában, fotón és nyelvi definíció formájában megjelenítő «One and Three Radiators»-át.
Perlstein nagy érdeme, hogy mindig volt elég bátorsága ahhoz, hogy pályájuk elején álló művészek alkotásait vásárolja meg, és ezt kiváló szemmel, jó ráérzéssel tette. Igen korán, 1960-tól kezdte gyűjteni Arman, Raymond Hains, Yves Klein, Martial Raysse, César és a többi francia újrealista műveit, New York-i utazásai során pedig már a hatvanas évek elején felfigyelt a minimalistákra is. Robert Rymantól, Ad Reinhardttól, Sol LeWitt-től, Donald Judd-tól, Robert Morris-tól és a többiektől már akkor vásárolt, amikor a minimalizmusnak nemcsak hogy elnevezése nem volt, de sokak előtt még az is kétséges volt, hogy művészet-e egyáltalán.
Mindenképpen említést érdemelnek a 1920–1940 közötti időszakból származó fotók, hiszen köztük olyan kíváló szerzők képeivel találkozhatunk, mint Man Ray, Moholy-Nagy, Kertész, Claude Cahun, Germain Krull, Brassai, Doisneau vagy Ubac, hogy csak néhány nevet ragadjunk ki a hosszú sorból.
A kiállítás rendezője David Rosenberg, 2007. január 14-ig látogatható.
La Maison Rouge/ Fondation Antoine de Galbert
10, boulevard de la Bastille